​En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

Kişisel gelişim kitaplarının sayısı ve okunma oranları her gün daha fazla artmaktadır. Eğer bir Kişisel Gelişim Kitabı okumak istiyorsanız ve size okuyan biri tarafından önerilmiş bir kişisel gelişim kitabı yok ise hangi kitabı okuyabileceğiniz konusunda karar vermekte zorlanabilirsiniz. Eğer ki bir kişisel gelişim kitabı edinerek okumak istiyorsanız, En İyi Kişisel Gelişim  itapları ve okunması gereken Kişisel Gelişim Kitapları şöyledir; 

 1. Aykut Oğut, Evrenden Torpilim Var

Evrenden Torpilim Var kitabında yazar, kendi yaşadıklarında yola çıkarak, gerçekten istendiği takdirde başarılması mümkün olmayan hiçbir şeyin olmamasının altını çiziyor. Aykut Oğut, hiç dil bilmeden Amerika’ya gidişini, Amerika’da ise seslendirme işleri yapmasını mümkün kılabilecek kadar İngilizcesini geliştirdiği, önceleri yüzelli kilo iken yetmiş kiloya düşüşü ve her elini attığı şeyin, tabiri ile nasıl altın yumurtaya dönüştüğünü anlattığı öğretici ve eğlenceli bir kitaptır.
2. Daniel Goleman, Duygusal Zeka

İnsanların iş yaşamları ile okul hayatlarında ki başarılarını belirleyen değişmez etken IQ ile ölçülen zeka mıdır? Peki, ortalama bir IQ derecesine sahip çocuklara oranla yüksek IQ sahibi çocuklar neden hayatta daha başarısız olabiliyor? Bu kitabıyla psikoloji alanında yeni bir çığır açan Dr. Goleman, EQ yani duygusal zekanın IQ’dan daha önemli olduğunu kanıtlamaktadır.
3. Acar Baltaş, Üstün Başarı

Yaklaşan sınavlarınızın baskısı altında eziliyorsanız, kaygılarınız ve sıkıntılarınızdan dolayı dikkatinizi toplayamıyorsanız, öğrenmiş olduklarınızı hatırlayamıyorsanız ve çalışmak istediğiniz halde çalışamıyorsanız, bu soruları soruyorsanız kitap ile sınav kaygınızı, stres düzeyinizi ölçmek için özel testleri ve çalışma davranışınızı, öğrenmenin özüne ulaşarak başarılı olabilmenin yollarını, unutmayı önlemek ve hafızayı geliştirmek için özel yöntemleri, bilgiyi özümleme ve hızlı okuma tekniklerini ve öğrenmenin bilimsel esasları ile üstün başarıya ulaşabilmenin anahtarlarını bulabileceksiniz.
 4. Ahmet Şerif İzgören, Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır

Ahmet Şerif İzgören bu kitabı ile kişisel gelişim kitaplarına düşkün olan okuyucuların oldukça kısa bir süre içerisinde okuyup bitirebilecekleri, okuyucunun kitabı okurken aynı zamanda eğlenebileceği ve öğrendiklerini ise tekrar hatırlayabileceği hikayeler ve güzel sözlerden oluşan içten, sıcak ve samimi bir kitaba imza atmıştır. Bu kitap sayesinde benlik, dinlemek, idealler, gülümsemek, yurt sevgisi, inanç, mücadele, kim olduğunuz, doğallık, görünüş, karar almak, üretmek, değer vermek, alışkanlıklar ve  iletişim gibi başlıklar altında toplanmış olan kısa hikayeler ile örülmüş olan bu kitap, üzüntülerinizin kaynağı, gözünüzden kaçırdıklarınız ve başarısızlıklarınızın kaynağını saptayabilir ve hatta harekete geçmeyi bekleyen diğer yarınızı uyandırmanız mümkün olabilir.
5.  Joe Navarro, Beden Dili

Yirmibeş yıllık kariyeri süresince elde etmiş olduğu deneyimlerinden yola çıkarak vücut dilinin şifrelerini ortaya çıkaran yazar emekli FBI ajanı Joe Navarro, kitabında yalın bir dil kullanarak beden diliyle ilgili bilinenlerin haricinde ilk kez duyacağınız bilgileri de içermektedir. 
6. Erdal Demirkıran, Sadece Başbakan Okusun 

Dünya’nın en yaşanabilir ülkesi olan Naravenya ve onun başkana Barkudza, ülkesi ve insanları için hep daha iyiyi kendine hedef etmiş bir başkandır. Bu hedeflere hızla yol alırken ona gelen gizemli mektupları onun ve Naravenya Cumhuriyetinin kaderini enteresan bir şekilde değiştirecektir. Okurken nefeslerini tutacağınız bu kitap da zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.
7. Mümin Sekman, Her Şey Seninle Başlar

Hayatta ya tozu dumana katarsın,  ya da tozu dumanı yutarsın. Seçim senin! Sözü Her şey Seninle Başlar kitabının en betimleyici sözlerinden biridir. Bu sözle bile kendini etkileyen bir yazar olan, Mümin Sekman, Kişisel Gelişim alanında Kitapları ve verdiği seminerler ile adını Dünya çapında duyurmayı başarmıştır. 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir