2019’un En İyi IOS Oyunlar Listesi

Dünya üzerinde milyonlarca IOS kullanıcı var ve bu kullanıcılar sahip oldukları işletim sistemine özel olarak geliştirilen oyunlardan son derece memnunlar. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Apple, IOS üzerinden indirilen en iyi oyunlarını da kullanıcıları ile paylaştı. 2019’un en iyi IOS oyunlar listesine bakıldığında, indirilen oyunların birçoğunun tüm işletim sistemlerinde bulunduğu göze çarpıyor.

Apple, kullanıcılarına daha farklı bir oyun deneyimi yaşatabilmek için sürekli olarak yenilenmeye devam ediyor. Apple Arcade ile başlayan bu yenilik, farklı platformlarla devam ediyor. Üstelik Apple, uygulama marketindeki en iyi ve en popüler oyunları/uygulamaları için bir de ödül gecesi düzenliyor. Uygulama marketi içerisinde yer alan tüm popüler oyunlar, Apple tarafından ücretli ve ücretsiz olacak şekilde iki farklı formda duyuruldu. Yapılan incelemeler doğrultusunda, 2019 yılında en çok indirilen 5 popüler ücretli oyun aşağıdaki gibi oldu.

  1. Minecraft (49,99TL)
  2. GTA: San Andreas (49,99 TL)
  3. Plague Inc (2,99 TL)
  4. Adalet Namluda (2,99 TL)
  5. Hermes: KAYIP (2,99 TL)

Listenin ilk sıralarında yer alan Minecraft ve GTA: San Andreas oyunları, yüksek fiyatlı olmasına rağmen zirveyi asla bırakmıyor. Diğer işletim sistemlerinde, tablet ve bilgisayarlarda da oynayabilen bu oyun, IOS kullanıcılarının da gözde oyunu haline geldi. Adalet Namluda da, bir Türk yapımı olan ve 2019’un en iyi IOS oyunlar listesinde yer almayı başardı. Geçtiğimiz yıl indirilen en iyi ücretsiz 5 popüler oyun ise şu şekilde;

Ücretsiz En İyi IOS Oyunlar Listesi

  1. PUBG: Mobile
  2. Words Of Wonder
  3. Kelime Savaşı
  4. Kafa Topu 2
  5. Otobüs Simulator: Ultimate

Uygulama marketlerine girdiği ilk günden bu yana büyük bir ilgi gören PUBG: Mobile, Apple cihazlarda hem de diğer tüm işletim sistemine sahip cihazlarda en çok indirilen oyun oldu. Yapılan analizler doğrultusunda savaş oyunlarını daha çok kelime oyunlarının takip ettiği görülüyor. Kelime oyunlarının ardından simülasyon oyunları ve bulmaca oyunları da kullanıcılar tarafından oldukça büyük bir ilgi gördü. Apple, kullanıcılarının en sevdiği diğer tüm kategorilerdeki en iyiler listelerini açıkladıkça, biz de sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir