2019’un En İyi IOS Uygulamaları

0

İşletim sistemleri arasında en çok tercih edilen isimlerden biri olan IOS, teknoloji dünyası içersinde “kapalı bir ekosistem” olarak biliniyor. Dünya üzerinde hatrı sayılır bir kullanıcı sayısına sahip olan IOS, uygulama marketindeki ürün çeşitliliği konusunda da kullanıcılarının beğenisini toplamaya devam ediyor. İçinde bulunduğumuz yılının bitmesi ile birlikte işletim sistemleri de, uygulama marketlerinin en çok beğenilen ve indirilen uygulamalarını kullanıcılar ile paylaşmaya başladı. 2019’un en iyi IOS uygulamaları da kullanıcılar tarafından büyük bir merakla beklenmekteydi.

Dünya üzerinde en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olan IOS da, geride bırakmaya hazırlandığımız 2019 yılı boyunca kullanıcılar tarafından beğenilen en iyi uygulamalar listesini paylaştı. Bu listenin en başında hiç şüphesiz ki sosyal medya uygulamaları yer alıyor. Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn ve Pinterest yalnızca IOS değil, diğer tüm işletim sistemindeki uygulama marketlerinde de en çok indirilen uygulamalar arasında yer alıyor.  Sosyal medya uygulamaları dışında kalan bu listede ise birbirinden farklı kategoriden uygulama yer alıyor. İşte IOS üzerinden en çok indirilen ve beğenilen uygulamalar;

1- Clips

Kısa süreli ve eğlenceli video çekmeyi sağlayan bir uygulama. Video içerisine farklı sticker ve emoji kullanımına imkan tanıyor.

2- Netflix

Son yıllarda oldukça büyük bir popülariteye sahip olan Netflix, IOS kullanıcıları tarafından da en çok indirilen uygulamalar arasında yer alıyor. Bir dizi dizleme platformu olan Netflix ile aynı zamanda darklı kategorilerden dizi ve film izlemek de mümkündür. Bu platformdaki hizmetlerden yalnızca aylık farklı tekliflerle üye olarak faydalanabiliyor.

3- VSCO

2019’un en iyi IOS uygulamaları arasında yer alan VSCO, fotoğraflara farklı efektler uygulanmasını sağlıyor.  VSCO, Kodak ve Fuji gibi dev markalarla işbirliği halinde olan bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır.

4-  Spotify

IOS işletim sistemi içerisinde en çok tercih edilen müzik uygulaması olan Spotify, aylık abonelik ya da sınırlı ücretsiz üyelik paketleri ile hizmet veriyor. Kullanıcılar diledikleri müzikleri dinleyebiliyor, beğendikleri şarkılarla kendi müzik listesini oluşturabiliyor ya da yeni çıkan müzik listelerini yakından takip edebiliyor.

5-  Spectra Camera

Uzun pozlama, arttırılmış gerçeklik ve diğer gelişmiş teknoloji işe donatılan özellikleri ile yıl boyunca en çok indirilen bir diğer fotoğraf uygulamasıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.