2019 Yılının En Çok Tıklanan 10 Web Sitesi

En sevdiğimiz ve sürekli kullanmakta olduğumuz web sitelerinden en çok giriş yapılanları Web Sıralayıcısı (Alexa) tarafından sizlere sunuyoruz. Liste bilinen isimlerle dolu, Hem ülkemizde hem de global olarak giriş yapılan ve en çok tercih edilen 10 Web sayfası, 2019 yılının ilk istatistikleri ile listele haline geldi. Keyifli okumalar.

1.  Google.com.

Google.com Logo

Google, Dünyanın en popüler arama motorudur. Her gün milyarlarca insan ortalama olarak 3.5 milyar arama yapıyor ve bu sadece arama odaklı değil – Google ayrıca çok çeşitli çevre ve kişi kolaylığı hizmetleri sunuyor. 2019’da, Google.com Tüm Ülkelerde ve Türkiye’de 1.ci sıradadır.

2. Youtube.com


Youtube Logo

Muhtemelen bu hafta YouTube’da en az 10 video izlediniz, tabi birçok insan gibi. YouTube, web’deki en popüler video web sitesidir ve YouTube’da her gün yaklaşık 5 milyar video izlenmektedir.

Youtube.com’un 2019’da hem küresel pazarda hem de Türkiye’de en çok kullanılan 2 numaralı web sitesidir.

3. Google.com.tr

Google.com.tr Logo

TR uzantası ile 3.sırada Google en çok TR uzantısı ile giriş yapılanlar arasında. TR uzantısı olsa da olmasa da değişen bir şey olmuyor. Arama sonuçları ve genel işlevselliği aynı tek değişen TR ibaresi, Ülkemizi temsil etmekte.

4. Facebook.com

Facebook.com

Facebook internetin en popüler sosyal medya sitesidir. Dünyada her gün 1.4 milyardan fazla aktif kullanıcı, aile ve arkadaşları ile iletişim kurmak için Facebook’a erişmektedir.

2019’da, Facebook.com, küresel pazar’ın en popüler 3,  Türkiye’de 4 numaralı web sitesidir.

5. Ensonhaber.com

Ensonhaber.com Logo

2005 yılında kurulan Türk haber sitesi, sektörde ilk kurulan internet haberciliği önceliğini taşımaktadır. Sosyal medya ve internet üzerinde oldukça aktif olan ensonhaber.com son 5 yıldır Alexa ilk 10’da yer alıyor.

6. Sahibinden.com

Sahibinden.com

2000 yılında 2.700 ilan ile yola çıkan Türkiye’nin ilk sahibinden satış sitesi, gıda, elektronik, vasıta vb. bir çok alanda ürün satışı yapmakta. Sahibinden.com Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformu olma özelliğini de taşıyor. Aynı zamanda marka, son 8 yıldır Alexa, Tr’de ilk 10’da bulunuyor.

7. Memurlar.net

Memurlar.net

Türkiye’nin en büyük tematik haber sitesi olan memurlar.net, kamu kurum  kuruluşlarında çalışan ve bireysel kullanıcılarına istihdam başta olmak üzere, memurluk gibi birçok alanda rehberlik etmektedir.

8. Kızlarsoruyor.com

Kızlarsoruyor.com

GirlsAskGuys’ın Türkiye versiyonu olan kızlarsoruyor.com, 2014 yılında yayın hayatına başladı. Konusu genel itibari ile kadın ve erkeğin farklı bakış açısından hayata dair merak edilen her konuda fikir alışverişine olanak sağlayan bir sosyal paylaşım sitesidir.

9. Live.com

Live.com – ve Servisler

Microsoft tarafından 31 Temmuz 2012 tarihinde açılan bir e-posta servisidir, Web tabanlı bir web postası, kişiler, görevler ve takvimleme gibi kullanıcının hayatını kolaylaştıracak iç servisleri bulunmakta.

10. Hurriyet.com.tr

Hurriyet.com.tr Logo

Hürriyet, Türkiye’de yayınlanan günlük gazete ve haber web sayfasıdır. 1 Mayıs 1948 tarihinde Sedat Simavi tarafından kurulmuş olup, günümüzde Demirören Holding bünyesinde bulunmaktadır. 7 Kasım 2016 tarihi itibarıyla, Türkiye genelinde en çok tiraja sahip olan gazete ve haber sitesidir. Aynı zamanda moda, yaşam, sinema vb. gibi sosyal alanda birçok konuya da Web sayfasında yer vermektedir.

kısmi kaynak-2-3-4


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir