En İyi 5 Android ve İos Oyun

Sizler için hazırladığımız 2017 Android ve İos dünyasının en çok beğenilerek ve en çok indirilen 5 oyununu derledik. Bu derlemeden sizde tarzınıza uygun oyunu yükleyerek mobil telefonlarınızda vaktinizi değerlendirebilirsiniz.

1. CLASH OF CLANS :

Akıllı telefon ve tabletlerden oynanan Clash Of Clans, çoklu oyunculu (multiplayer) bir strateji oyunudur. Belli item ve nesneler ile köy inşa edip dizayn ve savaş’a yönelik binalar ile seviye yükselterek geliştirilen bir oyundur. Clash Of Clans android piyasasının zirve yaptığı 2012 yılında İOS platformunda en çok indirilen 5 oyun arasına girmeyi başarmıştır. Dünyanında en çok kazanan online oyunu Clash Of Clans’ın kazancı 423.000.000$’dır.     

 

2. CANDY CRUSH SAGA:

Her yaş grubuna hitap eden oyunda tek yapmanız gereken aynı renkten 3 şekeri birleştirip patlatmak ve bölümü bitirmek. Oyun son güncellemeleri ile birlikte bölümleri yaklaşık 500’e kadar ulaşarak oyun içi görevlerinide yeniledi. Her yıl ortalama 250.000.000& kâr marjı elde eden oyun geliştiriciler oyunu her geçen gün geliştirmekte.

3. FLOW:

Aynı renkte boruları birleştirerek boşta kutu bırakmadan bölümlere geçebileceğiniz zeka ve strateji oyunu son zamanlarda Android ve İOS dünyasında en çok indirilen oyunlar arasına girmeyi başardı. Fazladan bulmaca ve strateji oyunlarınıda FLOW içerisinde barındıran oyunu oynamak isteyebilirsiniz.

4. HAY DAY:

Gelmiş geçmiş en çok oynan çiftlik oyunlarında başta gelen HAY DAY ile kendi çiftliğinizi inşa ederek ve hayvanlar besleyerek çiftliğinizi geliştirebilirsiniz. Toplam 122 ülkede oynan oyunda çiftlik komşularınız ile bir birinize yardım edebilir ve satış yapabilirsiniz.

 

5. ASPHALT8 :

Yaklaşık 80 adet mobil oyun geliştiren Gameloft şirketinin en çok rağbet gören oyunu olan ASPHALT8, canlı grafik tasarımı ve içerisinde barındırdığı yarış pistleri ile Android’te en çok indirilen oyunlar arasında. 190’dan fazla yüksek performanslı araba ve motor   sıklet ile yarış imkanını sunan oyun 8 gerçek oyunculu yarış deneyimide sunuyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir