En İyi 5 Çay Markası

Hayatımızın vazgeçilmez tatlarından biri olan Çay, özellikle Türk halkı için vazgeçilmez lezzetlerden birisi olmuştur. Kültürümüz de ise çok farklı bir yerde tutulup hemen hemen her ortam da çok farklı bir biçimde benimsenen çay, hiç bir zaman sofralarımızdan ve eşsiz muhabbetlerden eksik kalmayacaktır.

1. Çaykur Filiz

Çay bitkisinin filiz yapraklarını içerisinde yoğun miktarda bulunduran Filiz çay, çay kalitesinin yumuşak içiminde hissedildiği, diğer ÇAYKUR ürünleri gibi katkısız, doğal bir çaydır. Zevkli ve seçici damaklar için doğru seçimdir. Lezzeti ile tat bırakan Çaykur Filiz en çok tüketilen çaylar arasında zirvede yer almaktadır.

2. Lipton Çay

Dünya çay pazarının lideri olan Lipton  1986 yılında Rize’nin Pazar ilçesinde faaliyete geçirdiği fabrikası ile Türk çay severleri “Dünya Kalitesi” ile buluşturmuştur. Lipton dünya da ilk kez 1989 yılında poşet çayı, 1999 yılında poşet demik çayı bulmuştur. Lipton çayın tadı damakta kalan çay lezzeti ülkemizde ve dünya da en çok tüketilen çay markaları arasına girmiştir.

3. Ofçay

Geleneksel çay üretiminin ülkemizde öncü firması olan Ofçay 1985 yılında kuruldu. 18 bin 500 ton yaş çay işleme kapasitesine sahip sektörün ileri gelen markalarından Ofçay lezzet hanesi 18 bin 500 ton yaş çay işleme kapasitesine sahip ülkemizde ki önemli işletmelerden. Çaykolikler için özel olarak seri haline getirdiği çaylardan Ofçay Tiryakisine, Ofçay Filiz, Ofçay Rize, Ofçay Sevene ve Ofçay Efsane en çok beğenilen lezzetler arasında yer almaktadır.

4. Beta Tea

Beta Tea markası son yıllarda Trabzon Sürmene’de çay fabrikası satın alıp markasını uluslararası standartlarda üretmeye başlamıştır. Beta Tea çay markasını diğer çaylardan ayıran fark ise çay bitkisini ve çay yapraklarının harmanlama işini uzmanlar tarafından büyük bir kalite ile sunmasıdır. Azerbeycan, Kazakistan, Tacikistan, Özbekistan, Kırgızistan, Rusya ve Irak gibi ülkelerde Beta Tea markası ile ciddi varlık göstermektedir.

5. Ahmad Tea

Ahmad Tea, dört kuşak boyunca çay yetiştirme ve harmanlama ile deneyim kazanmış bir İngiliz aile şirketidir. İngiltere’de günlük yaşamın kalbi olan çay içme alışkanlığı ile en iyi kalite çayı yetiştirmek için yola çıkan Ahmad Tea piyasaya 1986 yılında sürüldü. Çayın kalitesinin kısa sürede uluslararası platformda onaylanması ile altı kıta üzerinde bulunan 70 ülkeye Ahmad Tea çayları ihraç edilir oldu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir