En İyi Arama Motorları Listesi

Gün içerisinde aklımıza takılan bir sorunun yanıtını ya da araştırmak istediğiniz bir konuyu aramak istediğimizde hepimizin eli telefon ya da bilgisayara gidiyor. Eski zamanlardaki gibi kitap ya da ansiklopedi ile bilgi aramak, yerini arama motorlarına bıraktı. Teknoloji ile birlikte oldukça farklı seçeneklere sahip olan arama motorları, gün içerisinde milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Bu denli yoğun bir şekilde kullanılan arama motorlarından hangisinin çok daha iyi olduğu ise yine kullanıcılar tarafından belirleniyor. Geçtiğimiz sene en çok ilgi gören en iyi arama motorları, sürekli olarak güncellenmekte ve kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. İşte bu arama motorlarının listesi şu şekilde;

En İyi Arama Motorları Listesi: Google

Arama motoru denildiğinde akıllara gelen ilk isim olan Google, tüm dünyada en çok kullanılan arama motoru olma özelliğine sahip. Hemen her cihazdan ulaşım imkânına sahip olan Google, en yeni bilgileri ve blog yazılarını kullanıcıların hizmetine sunuyor. Google üzerinde milyarlarca bilgi olduğu için, bir bilginin ya da firmanın ilk sıralara çıkması ise epey zordur.

Yandex

Google’ın en büyük rakiplerinden biri olan Yandex, arama hacmi açısından oldukça geniş bir bilgiye sahiptir. Tüm dünyada geçerliliği olan bu arama motoru, sade ve kolay bir kullanım imkânına sahip. Resim, video ve bu gibi hemen her bilgiyi hızlı bir şekilde kullanıcılarının hizmetine sunar. Bulut depolama özelliğine de sahip olan Yandex, kullanıcılarının dilediği belgeyi bulut depolama ile saklayabilmesine olanak tanıyor.

En İyi Arama Motorları Listesi: DuckDuckGo

Bu arama motoru, piyasaya henüz yeni girmiş olmasına rağmen oldukça fazla sayıda kişi tarafından beğeni ile kullanılıyor. Hızlı bir kullanım imkânına sahip olan DuckDuckGo, birbirinden farklı kısayollar sunarak kullanıcılarının arama çubuğuna bilgi girmesine gerek kalmadan arama yapabilmesini sağlıyor. DuckDuckGo, sade ve kolay bir kullanıma sahip olması ile de kullanıcılar tarafından tercih edilmeye devam ediyor. BURAYA tıklayarak hemen kullanabilirsiniz.

En İyi Arama Motorları Listesi: Yahoo!

 

Sınırsız sayıda kişiselleştirilmiş yayınlar, çoklu haber alanı, hızlı arama ve bu gibi daha birçok farklı özelliğe sahip olan Yahoo! milyonlarca kişi tarafından keyifle kullanılan bir arama motorudur. Dünya üzerindeki üçüncü en iyi arama motoru olup aynı zamanda yaklaşık 38 dil desteğine de sahiptir. BURAYA tıklayarak hemen kullanabilirsiniz.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir