En İyi Bebek Bezi Markaları

 Çok eski dönemlerden çoğu kişi bilir ki, öyle son teknoloji ile hazırlanmış bezler yoktu ve anneler bezleri ellerinde yıkadıktan sonra çocukları için yeniden kullanırlardı. Büyük bir meşakkat ve zaman gerektiren bu işlemler neticesinde bebek bezleri büyük bir temizlik elemesinde geçerli tamamen steril hale geldikten sonra kullanılırdı.
 Zaman ilerledikçe hazır bezler de kendisini göstermeye başladı ve bu dönemlerde özellikle çok az markalar piyasada bulunmaktaydı. Bunlar içerisinde örneğin Canbebe o dönemler çok fazla tercih edilmekteydi fakat rekabet piyasası günümüzdeki kadar yüksek olmadığından dolayı fiyatları oldukça fazla olurdu. Tabii sağladığı kolaylık ve hiçbir uğraş gerektirmeden üstelik bebeklerin sağlığını daha iyi şekilde koruduğundan dolayı fiyatı ne olursa olsun satın alınırdı. Tabi o zamanlar fiyatlar yüksek olduğu için yine de evde bez yıkamakla ömür geçiren anne ya da babalar da bulunmaktaydı.

 Günümüzde ise artık birçok değişik marka dahilinde bebek bezleri her geçen gün farklı özellikleri altında üretimleri gerçekleştirmek suretiyle piyasaya sunulmakta ve anne ve babalar için büyük bir avantaj vermektedir. Yapıştırmalı ve esnek yapısı bulunan su geçirmez özelliğe sahip olan ya da bebekler istediği kadar hareket etse de pişik yapmayan veya rahatsız etmeyen birçok değişik marka ve model altında en iyi bebek bezi markaları piyasa üzerinde bulunabilmektedir.

 Farklı Markalar Altında En İyi Bebek Bezleri

 Anne ya da baba olmayan herkes için kadar para verip illa bir bebek bezi almak yerine bezleri evde yıkayarak çocuklar için kullanmak daha doğru diye düşünen birçok kişi olabilir. Ancak evli olmayan insanlar için bunu söylemek gerçekten çok kolaydır ve evlendikten sonra da bu sözleri bir daha söylemezler. Çünkü hazır bebek bezleri öylesine bir kolaylık sağlar ki, bu konuda çok bebek bezi bir hafta boyunca bebeğe büyük bir rahatlık sağlarken aynı zamanda onun sağlığını da güvenilir bir şekilde korumaktadır. Tabii burada hangi bebek bezi daha iyi veya hangisi daha kaliteli diye sorulacak olduğunda bunu kişiden kişiye göre değiştiğini de söylemek gerekir. Yani bazı hazır bebek bezleri büyük bir rahatlık sağlayıp pişiği de önlerken bazıları kızarıklık ortaya çıkarabilmektedir. Bu da tabii bebeğin cilt yapısına ve hassasiyetine göre değişebilmektedir. Bu bağlamda bazı hazır bez çeşitleri bazı bebekler için iyi gelirken diğerleri adına kötü gelebilmektedir.

 Bebek Bezi Kişiden Kişiye Göre Değişebilir

 Anne ve babalar mutlaka farklı markalardaki bebek bezlerini değişik zamanlarda deneyerek en sonda tecrübe ettikleri duruma göre karar vermektedirler. Tabii bunların içinde ön plana çıkan bazı markalar dahilinde birçok değişik marka piyasa da kaliteli, kalitesiz ve alerjik reaksiyonlara karşı dayanaklı ürünler bulunmaktadır. Sizler için en çok tercih edilen ve en çok beğenilen ürünleri listeledik. Bu listeden bebeğiniz için en iyi bebek bezlerini seçebilirsiniz. 

1. PRİMA

Bebek bezi konusunda Bebek Güvenliğini garanti ederek söz veren Prima markası, pediatrik dermatologlar ve güvenlik uzmanları ile birlikte ürünlerini hayata geçiren marka, ürünlerin de her bir bileşen için, FDA, EPA, AB ve WHO gibi global kuruluşların kullandığı  bilimsel süreçleri ve testleri kullanıyor. Prima, bebek güvenliği ve yasal sorumlulukları için, 700’ü  aşkın bilim insanı ve alanında profesyonel çocuk doktoru, pediatri uzmanı, dermatologlar ve sağlık uzmanları ile birlikte çalışmaktadır.

2. CANBEBE

En çok tercih edilen bir diğer marka olan CANBEBE, bebek bezlerinde son teknoloji olan “FlexFit” teknolojisi ile kuruluk garantisi vermektedir. Bebek bezleri içerisinde patentini de alan marka, ön ve arka bariyerli kilit sistemi ile sızmalara karşı dayanaklı hale geliyor. Yeni Canbebe %21 daha incelerek bebeklerin rahat etmesine, rahat hareket etmesine ve yumuşaklık garantisi veriyor. 

3. MOLFİX​

“Mutlu Geceler Mutlu Gündüzler” Sloganı ile Bebek Bezi piyasasında en çok beğenilen bir diğer marka ise Molfix ‘dir.     Sızlamalara karşı dayanaklı, yumuşaklık, pişik önleyici özelliği ve rahat hareket sağlama bakımından, tercih edilen markalar arasında yer almaktadır.        

4. HUGGİES 

Yeni HUGGİES bebek bezi kendi patentini aldığı teknolojisi Türkiye’de ilk ve tek olan bacak oyuntulu özelliği ile bebeğin vücut yapısına uygun olarak üretilmiştir. Bunun yanında QUİCK DRY teknolojisi ile sıvıyı saniyeler içinde emerek bebeğin altının kuru kalmasını sağlar. 

5. KOMİLİ BEBEK

KOMİLİ markası sabun ve zeytinyağı ile 1878 yılından bu yana bir çok üründe ön plana çıkmakta. Her bebek bezi gibi KOMİLİ Bebek Bezi markası da kendi teknolojisini ön plana çıkarmakta. Peki nedir bu teknolojiler ve bebeğe faydaları derseniz; Zeytinyağlı İç Yüzey, Özel Emici Bölge, Esnek Yan Bantlar, Yumuşak Yüksek Bariyerler ve Nefes Alan Dış Yüzey.

En İyi Bebek Bezi Markaları” için bir yorum

  • 26 Şubat 2018 tarihinde, saat 12:05
    Permalink

    Bezegen adlı uygulamada bezlerin 5 farklı kritere göre karşılaşştırması, kullanıcı yorumları ve bezlerin notları var. Bebeği için en iyi bezi arayanlara tavsiye ederim.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir