En İyi Bebek Mamaları

Bebeklerimiz elbette ki en değerli varlıklarımızdır. Onları en iyi şekilde beslemek adına en iyi bebek mamaları araştırmasını sizler için yaptık. Bu makalede En faydalı ve En İyi Bebek Mamalarını, Vitamin içerikli, Demir ve Kalsiyum gibi Takviye Mamalarını Listeliyoruz. 

1. Aptamil 1 Bebek Maması

Aptamil bebek mamaları uzun yıllardır piyasada olan ve sevilen bir marka. Farklı olarak 2 kutu şeklinde satılan Aptamil bebek maması sarı ve mavi kutu şeklinde piyasa da yer alıyor. Sarı kutu olan com formil mama iştah sorunu olan ve hazımsızlık sorunu olan bebekler için uygun olarak görülüyor. Mavi kutuda yer alan mamaya göre içerik olarak birçok farklılık taşıyor. Mavi kutu ise herhangi bir iştah sorunu olmayan çocuklar için uygun görülüyor ve demir içeriği sarı kutuya göre oldukça fazla. Eğer mavi kutu kullandığınızda bebeğiniz de hazımsızlık ve gaz sorunu yaşanıyor ise bu noktada sarı kutuya yönelebilirsiniz. 
Fiyatına baktığımızda ortalamam olarak 1200 gr aptamil bebek maması 60 TL ile 65 TL arasında satışa sunuluyor. 

İçeriğinde yer alan vitamin ve minarelerin bir kısmı ise şu şekilde;

Yağsız süt

Hurma yağı

Hindistan cevizi yağı

Peynir altı suyu

Probiyotik lif içeriği

Balık Yağı

Potasyum

Kalsiyum 

B1, B2, B3, B6

B12

Bakır

A, D, E ve C Vitaminleri yer alıyor. 

2. Bebelac Bebek Maması

Bebelac bebek maması genel olarak Aptamil mama ile birebir benzerlerik taşır. Tek fark fiyat noktasında yaşanmaktadır ve Bebelac Aptamil mamaya nazaran daha uygun fiyata satılmaktadır. Ortalama fiyatı ise 45 TL ile 50 TL arasında farklılık gösterebilmektedir. İçerik bakımından aynı mineral ve vitaminleri içerir.
3. Evolvia Bebek Maması

Evolvia diğer markalara göre daha yeni bir marka olduğu için birçok anne tarafından tedirginlikle yaklaşılmaktadır. Ancak şunu söyleyebiliriz ki en iyi bebek mamaları listesinde Evolvia markası da yer almaktadır. Birçok doktor ve eczane tarafından tavsiye edildiği bilinen bu mamayı tat sorunu yaşayan birçok bebek kabul etmiş durumda. Ortalama fiyat aralığına baktığımızda 800 gr Evolvia bebek maması 50 TL ile 60 TL arasında satıldığı yere göre farklılık göstermektedir. İçeriği ise şu şekilde;
Laktoz

Yağsız süt

Hurma yağı

Kanola yağı

Oleik ayçiçeği yağı

AA zengini yağ

Mineraller

Balık yağı

Whey peynir altı suyu proteini

Kolin

Vitamin D, Vitamin K

B1, B2, B6 ve B12 

Biyotin

İnositol

4. Sma Bebek Maması

Sma bebek mamasına baktığımızda birçok annenin tavsiye ettiğini görmekteyiz. Bu noktada en eski markalardan birisi olan SMA en iyi bebek mamaları arasında yer alıyor. Genel olarak gaz ve kabızlık yapmayan bu mama tavsiye ediliyor. 

Takviye Gıda ve Organik Besinler Tablosu
Takviye gıda ve tamamen doğal besinleri de ek olarak sunacağınız listeyi tablo halinde aşşağı da belirttik;


 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir