2019’da Satın Alınabilecek En İyi 8 DJ Kulaklık

En İyisi: Audio-Technica ATH-M50x


Audio-Technica ATH-M50x

Audio Technica, DJ kulaklık pazarında önemli niteliklere sahip ve özel olarak üretiminden, ATH-M50’leri, hemen hemen her ünlü EDM DJ’in boynunun etrafına sarılı olarak göreceğiniz kulaklıklardır. Üzerindeki 44 mm’lik geniş diyafram açıklığı sürücüleri, AT iddialarının nadir toprak mıknatısları olduğunu ve bakır kaplı alüminyum tel ses bobinleriyle güçlendirilip bağlandıklarını gösteriyor. Bunlar size kulaklıklar için şaşırtıcı derecede desteklenmiş bir alt uç ile düz, net ve hızlı bir cevap veriyor. Tüketici telefonları, sesi kalıplayarak en iyi deneyimi sunuyor; basta ilave ses ve üstte ekstra ışıltı sunar. Ancak, iyi bir DJ kulaklık seti, müziğin sesinin yalıtımsız olarak gelmesini engelleyemiyorsa bir işe yaramayacaktır. Audio’nun bu modelinde bu denli sorunlar ile karşılaşmanız mümkün değil.

Bu kulaklıklar, ortalama karışım için gerekenden daha fazla olan 15 Hz – 28 kHz frekans yanıtı vererek en uygun 38W empedansta çalışıyor. Sesin ötesinde, kulaklıkda ki empedans dengesi oldukça iyi bir şekilde bir araya getirilmiş olup, 90 derecelik döner başlıklar, her iki tarafta mükemmel şekillendirilmiş bir kulak kılıfı ile ultra sağlam yapı sunuyor. Bunları listenin en üstüne getiren şeylerden biri de oldukça dayanıklı olması. Ne kadar sıcak ortam da olursanız olun terlemeden kaynaklı ıslanma ve bez kokusu olmayacaktır.

En İyi Bütçe: Tascam TH-2

Tascam-TH-02

Tascam TH-2 kulaklıklar ciddi anlamda cüzdan dostudur. Yeni başlayanlar için, teknik olarak tüm spektrumu kapsayan ancak Ebp seviyesi az olan, 18 Hz ila 22 kHz arasında değişen bir frekans tepkisi sunarlar. Nominal ses kullanımları 98 dB’de oldukça iyi, ancak 32 Ohm’da bu liste için empedansın en düşük seviyesindedir. 50 mm’lik sürücüler bu kadar ucuz bir kulaklık seti için oldukça uygun gelecektir, bu yüzden fiyatına rağmen bunları avantaj olarak görebilirsiniz. Earpad’ler yüksek kaliteli kumaş dikişlere sahipler fakat listedeki en yumuşak örnekler değil ve 9.8 uzun kablosu, yeterince uzun olmasına rağmen, yüksek modellerin en üst düzey yapısında bir kalitede değiller.

Genel olarak bütçeniz kısıtlı ise başlangıç olarak Tascam sizin için iyi bir seçim olacaktır.

Diğer En İyisi: Status Audio CB-1


Audio-Technica ATH-M50x

Profesyonel kulaklıklar arasında her zaman ilk 10’da olacak olan Status Audio Dj’lerin tercih ettiği CB-1 kulaklık serinin son ürünüdür. Bu kulaklıklar fiyatının hakkını vererek, şaşırtıcı derecede iyi bir ses kalitesi ile tanışmanıza olanak sağlıyor. CB-1’ler, Audio Technica ATH-M50’ler den sonra daha güçlü bir hâl almış durumda. En iyi dj kulaklıklar

Sürücü gücü 50mm ile size doğru bası verecektir, tek problem bass’a entegre ses Db’si biraz düşük kalmakta. Frekans spektrumu üzerinde 15 kHz’lik bir alanı kaplayan CB-1, ritim seslerde Db’nin sonuna kadar giderler, 32 Ohm’da rahatlıkla çalışır ve doruklara doğru; 97 Db’ye doğru gider.

En İyi Yüksek Ses ve Konfor: Sennheiser HD 700


Sennheiser HD 700

Sennheiser’ın HD 700’leri açık ve dairesel bir tasarıma sahipler, bu da kapalı destekli bir kulaklık şeklinin netliği, back’leri ekleyerek birleşmesini sağlıyor. Özel olarak ayarlanmış halde çok verimlidir, Db’de net bir ses için kulaklarınızdaki doğru bantlara ulaşacaktır. Profesyonel kulaklıklar için önemli olan düzlük, stüdyo tepkisi sunanlar için kaçınılmaz.

15 Hz – 40.000 Hz frekans aralığını kapsayan gücü, bu alanda oldukça iyi kapsama alanı sunuyor. HD 700’ler, 105 dB’de etkileyici bir nominal basınç seviyesi sağlıyor. Fiyatı ile kalitesini ele alacak olursak, fiyatı için oldukça lüks ve kaliteli deneyim sağlıyor.

Stüdyo Kullanımı için En İyi: Sennheiser HD280PRO


Sennheiser HD280PRO

Sennheiser’in stüdyo içi kulaklığı listemizde “stüdyo için en iyi” ibaremizi kazanıyor, çünkü rahat, güvenilir ve uzun ömürlü. Frekans tepkisi, listemizdeki herhangi bir kulaklığın en düşük ucunu kapsıyor ve 8 Hz ile 25.000 kHz arasında seyrediyor ve bu da size ses netliği için en iyi kapsama alanını sağlar. Sennheiser’ın ses Db’leri, kulaklıkların gürültüyü izole etmesini önemli derecede kesiyor.

Gürültü engelleyici değildir (bu, profesyonel referans monitörleri için önemlidir), ancak Sennheiser, yalnızca sıkı oturan kulaklıkların doğal olarak 32 Db sesi azaltacağını iddia ediyor. Kulaklıklar süper yumuşaktır ve üst tabanın etrafı celtiklidir. Bununla birlikte, çıkarılabilir kabloları yoktur, bu da çantanıza koymaya çalışırken sorun çıkarmasına neden olabilir, ancak kablo yaklaşık 10 metre uzunluğundadır, bu nedenle mesafeye bağlı kısıtlamalarınız olmaz. Genel olarak, bunlar listedeki en gösterişli kulaklıklar değiller ama fiyatı uygun ve işlevsellikleri; (izole, temiz stüdyo sesi) gibi

Canlı Kullanım İçin En İyisi: Pioneer Pro DJ HDJ-1500


Pioneer Pro DJ HDJ-1500

Dj setlerini en iyi şekilde üst noktalara çıkartan Pioneer markası, iddialı bir giriş ile  Pro DJ HDJ-1500 kulaklık modelini sürdü. Kulaklık yapım aşamasında önceliklerini verdikleri 3 temel özellik karşınıza çıkacak ;

  • Gerçek ses kalitesi
  • Yüksek çıkış gücü
  • Hafif tasarım  

Kapalı dinamik kubbe sürücü ünitesine sahip olan kulaklık, 3.5mm çaplı stereo mini-jack (altın kaplama) içeriyor. Frekans olarak: 5 – 30,000 Hz ve Empedans: 32 Ohm olarak geliyor. 108 dB/mW ses gücüne sahip olan kulaklık oldukça şık bir görüntü kalitesine de sahip.

En İyi Klasik: Sony MDR7506


Sony MDR7506

Bu listedeki kulaklıkların çoğunun, son modelleri birçok alışveriş sitesinde kolaylıkla bulunabilir. Domine edilmiş ve geliştirici özellikler içeren birçok kulaklık da bulabilirsiniz. Ama Sony MDR7506 geçmişi olan bir kulaklığın geçmişi olan bir modelidir. Ve bu modeli birçok ünlü Dj’in kulaklarında görmek mümkün.

Şimdi geçelim özelliklerine: Sürücülerin çapı 40 mm olarak geliyor, ancak ürettiği derinlik gerçekten harika, bu yüzden sürücülerin darlığını farketmezsiniz. Ayrıca, çantanıza daha kolay sığabileceği için aslında bu bir avantaj olarak da görülebilir. Frekans spektrumu üzerinde 10 ila 20.000 Hz üretirler, bu nedenle kulağınızın tamamını kapsar (ancak diğer kulaklıkların çoğunda göründüğü gibi Hz-Db seviyesi ölçüsüz derecede üste çıkmaz) Sony MDR7506 kulaklıklar 63 Ohm’da çalışır. Genel olarak, daha yüksek Ohm, daha net ve daha nüanslı bir ses verme eğilimindedir, ancak bu sesi netleştirmek için daha fazla güç gerekir. Yani, 63 Ohm’un, diğer kulaklıkların çoğunun üstünde kaldığı, ancak ultra yüksek kaliteli modeller kadar da yüksek olmadığı anlamına gelir. Fiyatına bakacak olursak cep yakmayacak derecede uygun ve fiyat politikasına göre de oldukça kaliteli.

En İyi Stüdyo: Beyerdynamic DT 990 Pro


Beyerdynamic DT 990 Pro

Bassier kanallarından alacağınız yüksek performans, bu kulaklığı oldukça özel kılıyor. Nostalji bir görünüm sağlayan ve kulağınızda oldukça şık duracak Baterdynamic DT 990 Pro sizlere en iyi stüdyo kulaklık deneyimini sunmaya hazır.

Beyerdynamic DT 990 kulaklıklar arkası açık stüdyo kulaklıklarının çok güzel bir örneği. 250 Ohm’da çalışırlar ve 5 ila 35,000 Hz arasındaki frekans aralığının tam olarak kapsamasını sağlarlar. Bunun da ötesinde, size 96 Db nominal ses seviyesi sağlayacak olan kulaklık bu yapıyı aynı zamanda etkileyici kılarak 9,8 ft. sarmal kablo ile, yumuşak kafa bandı içerir. Kulaklık yan ve üst şeritler ise kadife kumaştan üretilmiştir. İyi bir stüdyo ana kulaklık arıyorsanız, kaçırmamanız gereken bir marka olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir