En İyi Drone Markaları

Yaklaşık olarak beş senelik bir süreç içerisinde hayatımıza giren ve hayatımıza girmesiyle birlikte kullanımı her geçen gün daha fazla yaygınlaşan, insansız hava aracı olan Drone, kullanım taleplerinin artmasına bağlı olan doğal bir sonuç ile fiyatları ve modelleri konusunda oldukça farklılıklar göstermeye başlamıştır. Bu kadar çeşitliliğin içerisinden kolaylıkla seçebilmeniz için en iyi drone markaları listemiz şöyledir,
1. DJI Phantom 4 Pro

DJI Phantom 4 Pro ve DJI Phantom 4  modelleri bulunan drone cihazı, bir inç büyüklüğünde ve yirmi megapiksel çözünürlüğünde CMOS sensörü bulunmaktadır. Yine bahsettiğimiz bu drone modeli, 4K 60 fps, 1080p 120 fps video çekebilen cihazda ayrıca gimbal sabitleyiciye sahip kamera da mevcut olduğu gibi bataryasıyla kullanıcına kesintisiz otuz dakika uçuş imkanı sağlamaktadır. Ayrıca, dört tarafında bulunan sensörleri sayesinde çarpmaları da önlemektedir. Tüm bunların yanı sıra Tap Fly, Sport modu, Tripod modu, Active Track modu ve Atti modu gibi çeşitli uçuş modlarına da sahiptir. Ayrıca, ekstradan üçyüz dolar ödeyerek görüntülü bir kumandaya da sahip olabilirsiniz. DJI droneların bir diğer özelliği de sizin yönlendirme yapmanıza gerek kalmaksızın, eve dönüş özelliği ile tek tuşla yanınıza dönüş yapabilmesidir.
2. DJI Inspire 2

Şayet profesyonel çekimler yapıyorsanız, ekipmanlarınızı kiralıyorsanız ya da en iyi drone cihazına sahip olmak için ciddi bir bütçe ayırdıysanız, o zaman almanız gereken drone cihazı DJI Inspire 2’dir. Ortalama yirmibeş dakika pil ömrüne sahip olan DJI Inspire 2 drone cihazın iki adet kameraya sahip olduğu için bir kamera ile çekim yaparak, diğer kamera ile de nereye gittiğinizi kontrol etmeniz mümkündür. Bahsettiğimiz bu drone cihazında bulunan ana kamera üç ayrı yöne dönebilirken, 5.2K video çözünürlüğünede sahiptir. En iyi özelleiklerinden biri ise, görüntü kaydı yaparken ayaklarının kalkabilmesidir. DJI Inspire 2 drone cihazının bir diğer özelliği ise, sahip olduğu Zenmuse X4S ile X5S kamera seçeneklerine sahip olması sebebiyle aynı zamanda herhangi bir nesneye sabitlenerek de çekim yapabilmektir.

3. Yuneec Typhoon Q500

Yuneec firmasına ait Typhoon Q500 drone cihazı, 4K video çözünürlüğünde otuz kare, 1080 Full Hd çözünürlükte ise yüzyirmi kare kayıt edebilen kameraya sahiptir. Ancak, uçuş süresi pil ömrü nedeniyle yirmibeş dakikadır. Ayrıca sahip olduğu Follow Me özelliği sayesinde kullanıcısını takip etmesi sayesinde doğa yürüyüşü yaparken, extreme spor yaparken, bisiklete binerken ya da koşu yaparken son derece rahat bir şekilde çekim yapabilmenize olanak sağlar. Tüm bunların yanı sıra St10 hepsi bir arada kumandası sayesinde cihazınızı son derece kolay bir şekilde yönetebilirken, uçuş sırasında bilgi almanıza da olanak sağlar. Yine bu drone cihazında da eve dönüş özelliği bulunmaktadır.

4. GoPro Karma

GoPro Karma drone cihazı, bie saatlik şarj ile ortalama yirmi dakika havada kalabilmektedir. GoPro Karma drone cihazı, 12 megapiksel çözünürlüğe sahip olup, 4K çözünürlüğünde ise otuz kare video kaydedebilmektedir. Bu cihazın bir özelliği de 4500 metre yüksekliğe kadar ulaşıp otuzbeş kilometre hıza sahip olan rüzgarlara karşı direnebilmesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir