En İyi Grip İlaçları- Grip Tedavisi

2

En iyi grip ilaçları

2020 yılının en büyük felaketi olmaya şimdiden aday olan bu mikroskobik virüs, influenza grubu virüsler ile benzer belirtiler gösterse de basit bir grip salgını değildir. Bilinen en yaygın virüs grubu, influenza diye adlandırılan virüs grubudur. Aslında olayın can alıcı noktası da işte tam burasıdır, çünkü; İnfluenza yani Grip virüsü haricinde elimizde başka bir virüs için üretilmiş ilaç yoktur. Grip insanlık tarihinin en yaygın, salgın hastalıklarından birisidir ve hiç bir ağrı kesici en iyi grip ilaçları olarak tanımlanamaz. Grip salgını sabit bir hastalık değildir, her sene mutasyona uğramakta ve yeni çeşitleri ortaya çıkmaktadır. Bugün bize dehşeti yaşatan Covit-19 yada diğer adıyla Corona virüs, bir grip yani İnfluenza çeşidi değildir. Benzer bir çok yanları vardır ama ortak noktalar ikisini
aynı hastalık grubuna sokmaz. Hiç bir grip ilacını yada grip tedavisini Corona virüs üzerinde denemeyin, eğer hastalık belirtileri varsa derhal kendinizi izole edin ve 112‘yi arayın. 

 

Grip hastalığı nedir?

​Kış aylarının bizi çaresiz bıraktığı ve esir aldığı hastalıklardan biri olan Grip, genellikle influenza grubu bir virüsün solunum yoluyla  vücuda girmesiyle oluşan bir  enfeksiyon hastalığıdır. Bulaşıcı olan bu hastalık genellikle geçici olsa da, küçük çocuklar ve yaşlılar da ölüm ile sonuçlanabiliyor. Bu yazımızda Grip hastalığından nasıl korunulur, grip aşısının faydaları nelerdir. Grip hastalığına iyi gelen yiyecek ve içecekler ile en iyi grip ilaçları listesini derlediğimiz yazımızda, sizlere savunmanızı güçlendirecek bilgiler vermeye çalışacağız. Grip hastalığı; çoğunlukla havaların soğuması ile kış ve sonbahar aylarında gerçekleşmektedir. Hastalık eğer tedavi edilmezse, zayıf bünyelerde zatürre hastalığına dönüşebilmektedir. Hastalığın başlıca belirtileri; halsizlik, vücut ağrıları, baş dönmesi, ateş, mide bulanması, ishal, istifra, kuru öksürük, hapşırma ve boğaz yanması gibi belirtilerdir.

Grip hastalığından nasıl korunulur?    

Grip hastalığından korunma yolları başlıca grip hastalığına yakalanmış kişilerden uzak durarak ve bağışıklık sistemini güçlendirici yiyecek ve içecekleri tüketmekten geçiyor. Elbette burada asıl önemli olan, grip olan hastanın kendisini toplumdan izole etmesi ve hastalığı yaymaması dır. Basit tedbir ve önlemler ile sadece grip değil, Corona virüs dahil bütün salgınları önlemek mümkündür. Bir diğer önemli husus,hasta olmadan önce alınacak tedbirlerdir. Güçlü bir bağışıklık, sadece gripten değil. Sizi tüm hastalıklardan koruyacaktır, bağışıklığınızı güçlendirerek hasta olmaktan korunmak en kolay yoldur. Corona virüs için olmasa da, en iyi grip ilacı grip aşısıdır.

Grip aşısının faydaları ve yan etkileri;

Kış aylarına girmemiz ile birlikte kendimizi grip hastalığına karşı korumak için öncelikle bolca istirahat etmemiz, zararlı yiyecek ve içeceklerden uzak durmamız ve besinlerimize dikkat etmemiz lazım. Grip aşısı günümüz de influenza enfeksiyonlardan koruyarak grip olmanızı engelleyebilir. Gelişmiş Avrupa ülkelerinin çoğunda, rutin olarak hastalara uygulanmakta olan aşı. Ülkemizde ise bu rutinin daha dışında kalarak, sadece grip hastalığından uzak durmak isteyenlerin tercih ettiği bir tedavi yöntemidir.

Grip aşısı; her yıl dozajı ve içindeki bileşenleri değiştiği için tek doz olarak önerilmektedir. Her sene grip aşısı bir önceki seneden farklı olarak çıkmaktadır. Grip aşısı uygulandığı taktirde, virüse direnci çocukları %70-90 ve yetişkin kişileri %90 oranında grip hastalığından korumaktadır. Ülkemizin iklim koşullarında aşının uygun zamanları Ekim ve Kasım aylarıdır. Fakat hastalığın başlangıcı ve salgının yayılması genellikle Aralık ve Ocak ayını bulabildiği için bu aylar da uygun bir zaman olacaktır. İşlevi vücudu grip virüsü ile tanıştırma olan grip aşısı, hala bilinen en iyi grip ilacı ve gripten korunma yöntemidir.

Grip aşısının önerildiği yaş ve hasta grubu;

65 yaşından yaşlılar

• Şeker hastaları

• Astım hastaları

• Kronik akciğer hastaları

• Kronik kalp ve damar sistemi hastaları

• Bağışıklık sistemi baskılanmış kişiler

(kronik kan hastalığı olanlar, kanser hastaları, immunsupresif ilaç kullananlar)

• Huzurevi, bakım evi ve kalabalık  ortamlarda yaşayanlar.

Grip aşısının yan etkileri

Grip aşısının yan etkileri; Aşı sonrası %10-15 oranında aşı yerinde kızarıklık​, ağrı ve şişlik olarak gözlemlemek ile beraber. %1 oranında halsizlik, mide bulantısı ve baş dönmesi gözükmekte. Her biyolojik ilaç ve aşı da görülebileceği gibi grip aşısı da alerjik reaksiyona sebep açabilir.

 

En iyi grip ilacı yiyecekler

Doğal grip tedavisi Malum Kış sezonu açıldı grip hastalığı artmakla beraber bu hastalığa çözümlerde beraberinde geldi. Öncelikli olarak doktorun yazdığı reçeteye öncelik verilip, alternatif olarak besin takviyesi yapılmalıdır. Bu yazımızda sizleri alternatif olarak Grip hastalığından koruyacak ve tedavi sürecine yardımcı olacak yiyecek ve içecekleri sıralayacağız. Bol sebzeli her türlü çorba, bağışıklığınızı güçlendirmekte en büyük etkendir ama paça ve işkembe çorbasının ayrı bir önemi olduğunu hatırlatalım.

C vitamini, vücutta tutunamayan tek vitamindir. Onun için, C vitamini günlük olarak alınmalıdır. Ancak Portakal gibi şekeri bol meyvelerden C vitamini almak, faydadan çok zarar verecektir. Elbette doktorunuz kısıtlamadıysa günlük bir adet portakal yemek faydalıdır ama fazlası, vücudunuza şeker pompalayacaktır. Bol C vitamini almanın bir çok farklı yolu vardır, en kolayı Maydanoz ve Havuç’dur. Kırmızı lahana, Limon ve Yeşil biber’de C vitamini açısından oldukça zengin besinlerdir. C vitamini eksikliği, vücut direncinizi düşüreceği için bol bol C vitamini alınmalıdır.

 

En iyi grip ilaçları bitki Çayı.

Grip'e karşı faydalı içecekler
Zencefil çayı: Zencefil bitkisi taze ve kurutulmuş olarak kaynattıktan sonra içebilirsiniz. Zencefil çayı, solunum yollarını açar, kronik ağrıları iyi gelir, göğüs ve kas ağrılarını tedavi eder, burun tıkanıklığı ve boğaz ağrımasına iyi gelir.

Nane Limon: İçeriğindeki bitki vitamini ve C vitamini ile grip hastalığına birebirdir. Özellikle Türk kültürünün önemli bir hastalık içeceği olan nane limon ikilisi boğaz ağrısı, burun akıntısı, öksürük ve terlemeye iyi gelir.

 

En iyi grip ilaçları tüketim listesinde ise;


Haşlama balık, tavuk suyu, taze sıkılmış meyve suları, haşlama tavuk, tavuk ve sebze çorbaları, portakal, greyfurt, mandalina, limonlu çay, zencefil çayı, ekinezya çayı, kuşburnu çayı, adaçayı, papatya çayı, okaliptüs çayı. Yer almaktadır.

Uzak durulması gereken yiyecek ve İçecekler ise; Kola, pasta, cips, tuzlu ve yağlı besinler, asitli ve şekerli içecekler.

En iyi Grip İlaçları. 

Alternatif tıp uygulamalarının yanı sıra öncelikli olarak ve önemli olarak doktor tavsiyesi niteliğinde ilaç kullanmalı ve belirtilen reçete dışına kesinlikle çıkılmamalıdır. Size en iyi tedaviyi, sizi muayene eden hekimin sağlayacağını asa unutmayın! En iyi grip ilacı; Sizi muayene eden doktordur. Lütfen bu konuda bilinçli olalım! Başkası için reçete edilmiş bir ilacı kullanmayın ve size reçete edilmiş bir ilacı asla başkasına vermeyin. Sevdiklerimize iyilik yapmak isterken, kötülük yapmayalım. Bu tür bir ilaç kullanımı, bir sevdiğinizin hayatını kaybetmesine neden olabilir.

 

 

2 Yorumlar
  1. Dudak Çatlaması diyor

    Mümkün olsada hiçbirini kullanmasak ama nerde.

  2. fatih diyor

    çok başarılı bir yazı olmuş admin eline sağlık, bu yazıyı okudum ve iyileştim hiçbir şey kullanmama gerek kalmadı. <3

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.