En İyi Hibrit Akıllı Saatler

Bu yazıda bazı harika fırsatları ve yeni gelen hibrit akıllı saatleri listeliyoruz. Eğer hibrit saatler hakkında daha fazla ayrıntı istiyorsanız, buradaki yazımızı okuyabilirsiniz. Kısaca açıklayacak olursak modern akıllı saatlerin, klasik saat görünümüyle birleşmesi diyebiliriz. İşte en iyi hibrit akıllı saatler.

1. Garmin Vivomove HR

 

Tasarım ve akılın mükemmel evliliği ile, satın alınabilecek en iyi hibrid akıllı saat olduğunu düşünüyorum.

Garmin Vivomove’nin halefi olan ödüllü Vivomove HR, hem erkekler hem de kadınlar için tasarlanmış bir saat sunar ve yalnızca saat yüzüne dokunduğunuzda görünen gizli bir ekrana sahiptir. Aynı zamanda 50 metreye kadar su geçirmez, bu yüzden de bir dalış için kullanılabilir.

Güzelce gizlenmiş ekranda, etkinlik takibi verilerini görebilecek, kalp atış hızı değerlerini kontrol edebilecek, bildirimleri görebilecek ve hatta stres seviyenizi kontrol edebileceksiniz. Temel GPS ve çok daha zarif ve şık bir gövdede bulunan fitness takipçisine sahiptir.

Pil ömrü, izleme modunda iki haftaya kadar dayanıyor. Tüm özelliklerinden tam anlamıyla faydalandığınızda beş gün sürüyor.

Fiyatı ABD için 193.50 dolar iken Türkiye için 1.500 TL civarında.

2. Skagen Holst

Skagen’in bir çok farklı saati var. Kadınlar için farklı, erkekler için farklı, sporcular için farklı modelleri bulunuyor. Benim en sevdiğim model ise Skagen Holst.

Yan taraftaki düğmeler biraz daha belirgin. Ayrıca, saat ekranında bir ilerleme göstergesine sahip ve onu bir spor arkadaşı olarak daha iyi hale getiriyor.

Holst iki renk seçeneğine sahip, kahverengi kordon, mavi bir yüz ve örgü kordon, grimsi bir yüz.. Diğer Skagen Connected saatleri gibi, 3 ATM su geçirmezlik ve 22mm kayış alıyorsunuz. Aktivite ve uyku takibi var, ama oldukça basit.

Bu Connected saatlerden herhangi birini 22mm kayışlarla eşleştirebilirsiniz ve hepsi aynı titanyum kasaları ve minimalist tasarımı yansıtır.

Fiyatı yurt dışı için 99 dolar iken, ülkemizde 1.200 TL civarında.

3. Withings Steel HR Sport

Nokia, 2018’de dijital sağlık işini Withings’in kurucu ortağına geri sattı. Steel HR Sport, Nokia Steel HR’ye benzemeyen hibrid bir akıllı saat olan ilk yeni cihazdı.

Ancak, bu kez Withings, daha fazla sportif bir deneyim yaratan, Steel HR’da bulunan özelliklerin üstüne bağlı GPS ve VO2 Max takibini ekledi.

Bu kesinlikle bir Withings saati olsa da, bazı farklılıklar var. Birincisi, Steel HR Sport sadece siyah veya beyaz bir saat yüzü ve tercih ettiğiniz bir kordon seçeneği olan mat siyah metal kasalı tek bir 40 mm boyutunda geliyor.

Bir kez daha, etkinlik izleme ve akıllı telefon bildirimleri dahil olmak üzere verileri görüntülemek için yüzünde küçük bir dijital ekran var. Ayrıca antrenman sırasında olduğu gibi gün boyunca kalp atış hızınızı sürekli olarak izlemek için bir kalp atış hızı monitörü de bulunmaktadır.

Normal kullanımda pil ömrü 25 gün ve güç rezervi modunda artı 20 gün daha kullanabilirsiniz. Fiyatı 200 dolar, ülkemizde 2.200 tl civarında.

4. Fossil Q Neely

Neely, Apple’ın akıllı telefonunun yanında kullanmak için gerçekten güzel bir akıllı saat. 36 mm saat gövdesine, 12 mm kalınlığında kordona sahip.

Faaliyet takibini minimumda tutuyor. Üzerindeki bildirimleri okuyamazsınız, ancak küçük mavi bir LED ve titreşimli vızıltı size birinin Instagram ve WhatsApp dahil olmak üzere üçüncü parti uygulamalar için iletişim kurmaya çalıştığını söyleyecektir.

Saatin yanındaki üç fiziksel düğme, müzik çalmayı kontrol etmenize veya cep telefonunuzla selfie çekmenizi sağlamak gibi ek akıllı özellikler sunar; örneğin tarihi göstermek, ikinci bir saat dilimini göstermek, kronometreyi başlatmak.

155 dolarlık bir fiyat etiketine sahip, ülkemiz için resmi bir fiyatı bulunmuyor.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir