En İyi Kore Dizileri

0

​Kore Dizileri Hakkında

Özellikle dizi konusunda hangi alana  yönelseler mutlaka derin ve etkileyici sahneleri ile birlikte enfes bir izleme şöleni sunan Uzakdoğu dizileri,

her ne kadar dünya çapında reklam açısından bir Hollywood dizileri kadar ön planda çıkmasa da yine de milyonlarca kişi tarafından düzenli olarak izlenmektedir. Aşk ya da tarihi ve aynı zamanda korku ve komedi gibi birçok değişik alanda dizileri her yıl ekrana getiren ve özellikle Uzakdoğu’nun mistik gizemi kapsamında etkileyici bir izlenim uyandıran en iyi kore dizileri dünya çapında çok fazla izlenmekte ve aynı zamanda Hollywood olmak üzere birçok farklı ülke tarafından da yeniden çekimleri gerçekleştirilmektedir.

Kore Dizilerine Genel Bakış

Belki de dünya kültürünün en eski medeniyetlerinden biri olarak ön plana çıkan Uzakdoğu siyasi ve ekonomik ile birlikte askeri açıdan zengin bir seçeneğe sahip olduğundan dolayı ve aynı zamanda kültürleri kapsamında da çok farklı bir izlenim yarattığı için, oldukça fazla talep edilmekte ve izlenmektedir. Tabi Kore dizileri Türk dizileri gibi çok uzun sürmemekte ve en fazla 50 dakikalık süre içerisinde 20 bölüm kadar gitmektedir. Bu sayede her bölüm dolu dolu geçmekte ve değişik konular işlenmek suretiyle izleyiciye büyük bir keyif seyri sunarak dünya çapında milyonlarca insanı seyretmesini olanak tanımaktadır.

EN İYİ KORE DİZİLERİ

1. THE PHANTOM THİEF

Ryung gündüzleri pazar yerinde gangsterlik yapmaktadır.Geceleri ise yoksullara yardım etme amacıyla hükümet yetkililerini ve zengin iş adamlarını soymaktadır. Her soygundan sonra çaldıklarının yerine erik çiçeği bırakır. Halk onu sadece Iljimae olarak bilir. Bong ise çok iyi bir dövüşçüdür ve Ryung’u sevmektedir. 

2. HELLO MONSTER

Seo in Guk, New York polisine danışmanlık yapmış dedektif memurdur. Olay yeri ve suçlu profilini incelikle çıkaran keskin bir zekâya sahip, çok yetenekli bir dedektiftir. Kore’ye dönmüş, özel olarak oluşturulan bir araştırma ekibine lider olarak atanmıştır. 

3. QUEEN OF MYSTERY 2

Dizi, bir ev hanımı olan Yoo Seol- Ok gizemli davaları çözmek için Dedektif Ha Wan-Seung  ile beraber çalışmasını konu almaktadır. Genel baz da komedi ve aksiyon içerikli dizi olan Queen Of Mystery 2, aileniz ile birlikte izlemek için en ideal dizilerden birisidir.

4. MAGİC SCHOOL

Dizi, farklı nedenlerden dolayı bir sihirbazlık okuluna giren üç farklı öğrencinin etrafında dönmektedir. Zamanla çok iyi arkadaş olan bu 3 arkadaşı çok farklı maceralar beklemektedir. Güney Kore yapımı olan dizi Anadolu ve Avrupa da en çok izlenen Kore dizileri arasında yer almaktadır.

5. GREAT SEDUCER 

Dizi yirmili yaşlardaki iki gencin hayatlarını tamamen değiştireceğini bilmediği bir aşk oyununa atılmasını ile başlar macera, aksiyon, aşk ve dramın zirve yaptığı diziyi izlerken kendinizden geçeceksiniz.

6. BAD GUYS 2 

Dizi şehirde artan suç oranını düşürmek için savcı Woo Je-Moon’un özel olarak kurduğu sert adamlardan oluşan ekibini gösterime alıyor. Soluksuz izleyeceğiniz bu Aksiyon ve Dram dolu dizi, Korede en çok izlenen 10 dizi arasında yer almaktadır.

7. CROSS

Dizi, 15 yıl önce babasını vahşice öldüren kişiden intikam almak için tıbbi uygulamaları kullanan bir doktorun gönüllü olarak babasını öldürenlerin kaldığı cezaevine gönüllü olarak gitmesini konu alarak başlar. Gizem ve Aksiyon dolu dizi de bir sonra ki bölümü büyük bir heyecan ile bekleyeceksiniz.

8. JUDGE VS JUDGE 

Dizi, abisinin haksız yere cinayet ile suçlanıp hapse atılmasına ve ölmesine sebep olan büyük bir güce karşı savaşan bir hâkimin etrafında dönmektedir. Hakim abisinin davası ile meşgulken bir yandan da çok yakın arkadaşları savcı ve avukat ile konuyu derinleştiriyor.

9. GO BACK COUPLE

Konu, evlendiğinden dolayı bundan pişmanlık duyan bir çifti konu almaktadır. Ban-Do ve Jin-Joo birbirlerini severek evlenmiş  bir çifttir. Ancak şimdilerde genç yaşlarında evlendikleri için pişman olmuştur. Bir yolunu bularak zamanda geriye giderek ilk birbirleri ile tanıştıkları, 20 yaşında üniversite öğrencisi oldukları yılla dönerler ve bazı şeyleri değiştirmek için kolları sıvamışlardır. Macera/Aşk ve Komedi dolu bu diziyi izlerken çok eğleneceksiniz.

10. TUNNEL 

Dizi, 1986 yılında yaşayan Park Gwang-Ho adındaki bir dedektifin etrafında dönmektedir. Bir seri katili yakalamak için peşinden koşan Gwang-Ho bir tünele girer ve tünelin diğer ucuna geldiğinde ise kendini 2016 yılında bulur. 30 yıl önceki cinayetler 2016 yılında tekrar başlamıştır. Gizem, aksiyon ve fantastik konulu dizi En çok izlenen Kore dizileri arasında yer almaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.