En İyi Korku Filmleri

0

Hemen hemen herkes film izlemeyi sever. Kimi sinemada kimi ise evinin konforunda ve kimi romantik, kimi korku, kimi aksiyon, kimi gerilim, kimi savaş ve kimi ise bilim kurgu tarzında filmleri seyretmekten hoşlanır. Film izleme tarzınız hangisi olursa olsun ve filmi izleyeceğiniz mekan hangisi olursa olsun güzel bir sinema filmine kimse hayır diyemez. Peki korku filmi severler hangi korku filmini izlemeli? Bazı korku filmleri korkutmaktan öte yapım gereği oldukça vasat olaral kalsada kimi korku filmleri ise kortkutma konusunda iliklerinize kadar işleyebilir. Peki izleyebileceğiniz En İyi Korku Filmleri hangileridir?

1. Peşimdeki Şeytan (2014)

Peşimdeki Şeytan filmi, gizemli takipçilerinden kurtulmaya çalışan gençlerin hikayesini konu edinmektedir. Film, büyük ölçekli genel planları ile öne çıkmaktadır. Kimine göre çok korkutucu bir film olarak gelmese de, alt metinleri ile son yıllarda yapılmış olan en iyi ve orjinal korku filmi ünvanını da elinde bulundurmaktadır.

2. O (2017)

Bir Stephen King uyarlaması olan film, bir grup kasabalı çocuk ile gizemli bir palyaçonun hikayesini anlatmaktadır. Filmde palyaço ile okuldaki zorbalar arasında ki paralellik oldukça dikkat çekmektedir. Kötülüğün esas kaynağı olan azınlığa karşı uygulanan şiddetin, ırkçılığın ve ayrımcılık ile ABD’nin geçmişteki günahlarına işaret etmektedir. Birde unutmadan çocuklarına karşı zalim ve duyarsız babalar var.

3. The Witch : A New England Folktale (2015)

Film 1630’lı yılların New England’ında geçmekte ve dindar bir baba, ailesini yanına alarak ormanın ıssızlığında yeni bir hayat kurar, ancak bir süre sonra uğursuzluklar baş gösterir.

4. Korku Seansı (2013)

Şeytanlı öyküleri ve perili ev hikayelerini harmanlayan filmde, filmin yönetmeni James Wan, filmin ilk bölümünde gösterdiklerinden ziyade hissettirdikleriyle tansiyonu yükselterek korkutmayı başarıyor. Dini referansları güçlü olan film, korku severlerin kaçırmaması gereken filmlerdendir.

5. Karabasan (2014)

Karabasan filmi, oğlunu tek başına büyütmekte olan bir annenin Babadook adlı son derece kötücül bir varlık ile mücadelesini konu almaktadır. Babadook ile mücadele etmeye çalışan anne, kendi hayatı üzerinde ki kontrolünü kaybettikçe ve kendisini dış dünyadan izole ettikçe bu kötücül varlık da güçlenmektedir. Eğer izlemeye cesaretiniz varsa en iyi korku filmleri kategorisinde yer alan Karabasan filmini izlemelisiniz.

6. Paranormal Activity (2009)

En iyi korku severin bile izlemeden önce bir an tereddüt edip sonrasında ise kesinlikle izleyeceği bir film olan Paranormal Activity, Katie’yi çocukluğundan beri rahatsız etmekte olan kötücül varlığa Katie’in sevgilisi olan Micah’ın satın almış olduğu kamera ve ses kayıt cihazları ile meydan okuyuşunu konu edinmektedir. Korku severlerin kaçırmadığını tahmin ettiğim bu film için izlemeyenlere tavsiye edebilirim. Ayrıca ilk gösterimi 2009 yılında yapılmış olsada sonrasında film bir seri filmi haline gelmiş ve devam filmeleri de vizyona girmiştir.

7. Dabbe – (2006 & 2017)

Toplam 6 serisi olan Dabbe filminin yanı sıra başka Korku Filmlerinin de yönetmen ve yapımcılığını sağlayan Hasan Karacadağ. 2006 yılından bu yana Dabbe Filminin serisini izleyicinin beğenisine sunmuştur. Ülkemizde En İyi Korku Filmlerinin başında hiç kuşkusuz Dabbe Serisi yer alır.

8. Testere (2004 & – )

İtina ile ayarlanmış mekânlarda, özel seçilen kurbanlarına ölümcül oyunlar oynatarak yaşam vaadi sunan bir seri katil ve korku dolu işkenceleri bu filmin içinde bulacaksınız. Yayımlandığı yıldan beri milyonlarca kez korkarak izlenen filmi nefesinizi tutarak izleyeceksiniz.

9. Son Durak – Serisi ( 2000 & 2011 )

Ölümlerini bir film gibi daha önceden görüp olaylara şekil vermek isteyen bir grup genç, ölümleri engellemeye çalıştıkça işler daha korkunç bir hal alır. Toplam 5 serilik bir film olan Son Durak, her filminde izleyicisine korku dolu anlar yaşatıyor.

10. Büyü (2004)

Anadolu’nun bir köyüne araştırma için giden bir grup Arkeolog, gittikleri köyde amansız ve korku dolu ölümler yaşamaya başlarlar. 600 yıldır o köyde kız çocuklarının lanetli olduğuna inanılıp canlı olarak gömülürler. Bir laneti de beraberinde getiren köyün tek kadın büyücüsü ise araştırma için gelen arkeolog ekibe korku dolu anlar yaşatır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.