En İyi Koşu Ayakkabıları

​En İyi Koşu Ayakkabıları

Ayağı herhangi bir şekilde sıkmadan ve özellikle taban kısmı açısından eksiklik payı veren birbirinden değişik piyasa bünyesinde en iyi koşu ayakkabıları bulunabilmektedir. Özellikle gün aşırı düzenli bir şekilde spor yapan ya da sporcu olan herkes adına büyük bir öneme sahip olan değişik spor ayakkabı çeşitleri, ayakların kalıbına ve sağladığı rahatlığı göre değişebilmektedir.
Tabii bunlardan öte ayakkabının hafif olması ile birlikte rahat bir şekilde uzun mesafeli koşularda ya da yürüyüşlerde rahatlık sunması açısından büyük bir önem taşımaktadır. Kadın ya da erkek herkes adına büyük bir rahatlık sağlayan ve görsel anlamda estetik bir izlenim uyandıran değişik spor ayakkabıları zengin bir seçenek altında satın alınabilir. Tabii genel anlamda birçok değişik spor ayakkabı bulunsa da konu koşu olduğu zaman daha farklı detaylar ön plana çıkarılmalı ve buna göre bir seçim yapılmalıdır.

En İyi Koşu Ayakkabı Çeşitleri

Özellikle herkesin bildiği üzere koşuyu seven ve bunu düzenli olarak yapan kişiler adına tamamlayıcı unsur olarak ayakkabı mutlaka en iyi şekilde seçilmelidir. Belki diğer giysiler açısından ortalama bir spor giysisi satın alınabilirken, konu ayakkabı olduğu zaman her daim tüm farklı fonksiyonlara eşliğinde koşu açısından en iyi performansı sunacak modellerin seçilmesi büyük bir önem taşır. Özellikle ayakkabıların kalitesi arttıkça performans çok daha üst noktalara çıkarılabilmektedir. Daha düşük bir enerji harcamak suretiyle daha yüksek idmanlar ve egzersizler yapma imkanı elde edilebilir.

Ayrıca yüksek hızlara çıkıldığı zaman burkulma ve bunun gibi farklı sorunlardan da kaçınma şansı sunmaktadır. O yüzden sağlıklı bir spor yapmak ve düzenli bir şekilde doğru koşular gerçekleştirmek için her kısmıyla tam bir fonksiyon sunan kaliteli koşu spor ayakkabıları seçimi yapmak büyük bir önem taşır. Özellikle son dönemlerde teknolojinin de desteği ile birlikte dayanıklı tabana sahip, yastıklama sistemi altında büyük bir esneklik sağlayan ve ayrıca nefes alan kısımları ile ayağın sürekli olarak rahat kalmasına imkan tanıyan özellikler altında bir çok değişik spor ayakkabısı koşu bağlamında tercih edebilmektedir.

Rahatlık Sağlayan En İyi Koşu Ayakkabıları

Günümüz teknolojisi ile birlikte koşu yapan kişiler adına büyük bir rahatlık sağlayan farklı markalardaki koşu spor ayakkabıları piyasa üzerinde kişisel tercihler bazında seçim yapılabilir. Mükemmel zemin kavraması, köpüklü orta tabanı ve özellikle geniş burun kısmı sayesinde daha yüksek hızlara çıkma şansı elde edilebilirken uzun bir süre bunu gerçek silme şansı da yakalanabilmektedir. Ayrıca yeni model koşu ayakkabıları içerisinde hava akımı yaratarak ayakların nefes almasına imkan atanırken hücrelerin sürekli olarak kendini hızlı bir şekilde yenilemesine de imkan vermektedir.

Mutlaka koşu için bir spor ayakkabı alınmak istendiği zaman büyük markalar dahilinde ve herkes en iyi şekilde koşu imkanı tanıyacak ayakkabı çeşitleri tercih etmelidir. Bu çeşitlerden bazılarını sizlere aşşağıda liste haline getirdik. Bu listede son zamanların en çok beğenilen, rahat, konforlu, hız ve dinamik için uygun ayakkabıları göreceksiniz. 

1. NIKE AIR MONARCH IV

Nıke Air Monarch IV, Unisex tasarımlı, Antrenman ayakkabısı olarak hafif yastıklamaya sahiptir. Orta taban da Phylon teknolojisini kullanan marka, esnek oluklar sayesinde her adımda esneklik sağlar.

2.  KİNETİX CEDRIC

Kinetix markasının son ürettiği ayakkabılardan biri olan Cedric modeli son zamanlar da en çok satış yapan markalar arasında yer alıyor. Esnek bir taban’a sahip olan ayakkabı, koşu ve antrenman için oldukça uygun.

3. SLAZENGER KAMAR


Suni deri kalitesini Kamar modelinde birleştiren SLAZENGER,  ayakkabı tabanında Phylon teknolojisini kullanıyor. Şu geçirmez astarı ile yağmurlu ve karlı havalarda rahatlıkla açık havada koşu ve antrenman yapmanızı sağlar.

4. PUMA Sequence V2 White-Surf 


Puma Sequence, bir çok spor ve koşu ayakkabıları içerisinde en çok beğenilen markalar arasında bulunmaktadır. Ülkemizde çok bayiliği olmasada internet üzerinden sipariş verebilirsiniz. Sequence V2 modelinde, esnekliği ve rahatlığı bir arada sunarak, ayağın ayakkabı içerisinde pişmesini, terlemesini ve ezilmesini engelleyerek ultra rahatlık sağlıyor.

5. ADIDAS ENERGY BOOST ESM 

Astar ve kumaş olarak (Adaptif Techfit) Teknolojisini kullanan Energy Boost Esm, 4 yönlü esnek rahatlık ve topuk destekleyici FITFRAME sistemini Ayakkabısında kullanmakta.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir