En İyi Para Kazandıran 5 İş

1. Kumkuat (kamkat) Yetiştiriciliği

Kumkuat (ya da diğer adıyla kamkat) ülkemizde son yıllarda bilinmeye başlayan ve narenciye ailesine üye olan bir küçük bir meyvedir. Güneydoğu Çin’de konuşulan Kantonca dilinde “altın portakal” anlamına gelir. Ülkemizde Kamkatın kilosu her sene değişmekle birlikte piyasada ortalama 20 TL’ye satılmaktadır. C vitamini yönünden portakal ve limona oranla çok daha zengin olan kamkatı yurtdışına da satmanız mümkün. Yurtdışı satış fiyatı ise 3 ila 5 euro arasında değişmekte. Hem ülkemiz de hem de yurt dışında oldukça ilgi gören meyve hakkında daha çok bilgi sahibi olarak bu işe adım atabilirsiniz.

2. Solucan Gübresi

Atıklarla üretilen ve neredeyse masrafsız olan solucan gübresinin kg satış fiyatı 3 ila 5 TL arasında değişmektedir.

Tarım ve hayvancılık sektöründe en masrafsız en çok kazandıran işler arasında gelen solucan gübresi işi için kosgeb destekleri de mevcuttur. Solucan Gübresi Zengin ve koyu renkli gübreye benzer. Normal topraktan nitrojen bakımından 5 kat, fosfor bakımından 7 kat ve potasyum bakımında 11 kat daha zengindir. Solucanların ve kurtçukların sindirim işlemi nedeniyle zenginleşen süper bir toprak. Siyah Altın olarak bilinen Solucan Gübresi belkide hayatınızın işi olabilir.

3. Selfie Drone

Bir çok kullanım alanına sahip olan Dronelar en iyi fotoğraf karesini yakalamak isteyen fotoğrafçılar için büyük önem taşımakta. Dronelar 2018 yılında 600 bin civarında olması bekleniyor. Piyasanın ise 2020’ye kadar 127 milyar doları bulacağı öngörülüyor. Gelecek yıllarda ön plana çıkan  Selfie droneları ise yeni bir kullanım alanına yer açıyor. Selfie Dronelar, ise  değişik açılardan ve daha profesyonel olarak kendi fotoğraflarını çekmelerine olanak sağlayacak. Sizde çok yakında açılacak olan bu Drone pazarına bir göz atarak devlet desteği ile yeni işiniz olarak görebilirsiniz.

4. Evde Dikiş Nakış Yapmak

Günümüz şartların da yoğun ilgi görmeye başlayan dikiş, nakış el örgüleri evden iş yapmak isteyen bayanlar için oldukça geri dönüş sağlayan işlerden biri. Hobi olarak başladığınız el işlerinizi satış noktalarına ve arkadaş çevrenize kolaylıkla satabilirsiniz. Gider yönünden oldukça da düşük fiyatlara denk gelen evde dikiş nakış yapmak işinin getirisi oldukça iyi. Sizde evden kolaylıkla dikiş, nakış siparişi alarak yeni işinize başlayabilirsiniz.

 

5. İçerik Editörlüğü Yapmak

Web sitesine özgün içerik ekleyerek ve bu içerikleri metin yazıları, görsel ve gerekli zamanlarda ilgili videolar ekleyerek kolaylıkla evden web sitelerine içerik ve makale yazabilirsiniz. Öncelikle Türkçe imla ve yazım kurallarına dikkat etmeniz önemli ondan sonra yapılacak iş internet üzerinden müşterinizi bulmak olacak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir