En İyi Puro Markaları

Farklı bir kültürü ve derin bir tarihi olan Puroları ele alıyoruz. Puronun tarihi 1900’lü yıllara dayanmaktadır. Hatta 1942 senesinde Christopher Columbus Dünyayı keşfe çıktığında puroyuda keşfettiği bilinmektedir. Aşşağı yukarı o yıllarda bulunan ve daha sonra tüm Dünyaya yayılan Puro, farklı bir lezzeti ve farklı bir içiminden dolayı farkını ortaya koymuştur. Ne sigaradır, ne pipodur. Kendine has yapımı ve tütünü olan Puro, genellikle Meksika ve Küba da yapılıp Dünya’nın farklı yerlerine dağıtılmaktadır. Sizler için Dünya Puro Mutfağını araştırıp En İyi Puro Markalarını listeledik. Keyifli Okumalar…

1. Gurkha His Majesty’s Reserve 

Tarih, lezzet ve fiyat bakımından En İyi Puro Markası olan Gurhka, kişiye özel içimleri sunarak satış yapıyor. Marka bünyesinde en çok doğal aroma bulunduran nadide Puro markalarından biridir. Fiyat bakımından diğer markalara göre biraz daha yüksek olan Gurkha marka puroların fiyatı; 1,000 Dolar ile 5,000 Dolar arasında değişmekte.

2. MONTECRISTO 

1935 Yılında Küba’da hayat bulan Montecristo Puro markası, Dünya’nın en iyi puro markaları arasında görülmektedir. Farklı sarım puroları ve farklı lezzetleri ile adından oldukça söz ettiren Montecristo marka puro fiyatları 250 Dolar ile 1,000 Dolar arasında değişmektedir.

3. 1502 Zümrüt 

Fiyat bakımından listemizde hem en uygun hemde içimi oldukça lezzetli olan bir diğer markamız ise 1502 Zümrüt Serisi. tatlı baharat, kakao, sedir, çikolata ve yulaf ezmesi gibi enteresan bir o kadar da içimi keyifli aromalar sunuyor. Ve üstelik fiyatları ise ; 30 Dolar ile 100 Dolar arasında değişmekte.

4. Yaşlanma Odası Bin No.1 (Aging Room)

Tatlı lezzetleri, dengeli içimi ve lezzet üstünlüğünden defalarca ödül alan Aging Room marka puro, hafif içim, orta içim ve ağır içim olarak 3 farklı dalda ayrılıyor ve bunları alt kategorize ederek farklı lezzetlere dönüştürerek gizli aromalarını eşlik ediyor. Fiyatı 150 Dolar ile 500 Dolar arasında değişmekte.

Puro zevkinizi ikiye katlayacak olan Davidoff 702 Serisi, Küba da tamamen el yapımı sarma ile içeriğindeki aroma ve tütünün gizli tarifini müşterilerine garantili sunuyor. Seri’nin fiyatları 200 Dolar ile 800 Dolar arasında değişmekte

En İyi Puro Markaları” için 2 yorum

 • 27 Ocak 2019 tarihinde, saat 19:11
  Permalink

  Evet yaşlanma odasını merak ettim :))

  Yanıtla
 • 12 Şubat 2019 tarihinde, saat 19:37
  Permalink

  Bir Pro’ya 1000 ila 5000 dolar verenler var bu dünyada. 1 saatte havaya üflüyorlar o kadar parayı 🙂 büyük adamlar valla.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir