En İyi Romantik Aşk Kitapları

0

 Kitap okurların en çok sevdiği kategorilerden biri de,  hiç şüphesiz Romantik içerikli kitaplardır. Bu Romantik Kitapların çoğunlukla içeriğinde sadece Aşk olmasa da, okuyucusunu sürükleyici hikayeler ile komedi, dram ve edibiyat içeriklerini de bulundurmakta.

Kitap okumak bir bağımlılık ve bir tutku olarak tanımlansada çoğu zaman kitap okumak aslında gerçek bir keyiftir. Kitap okuyan kendini farklı dünyalarda kaybedebilir ve hikayenin yoğunluğuna göre de oldukça keyif alabilir. Kimimiz en gerilimli ve maceracı kitapları sever, kimimiz en Romantik Kitapları sever ve kimimiz de bilimkurgu, drama, kişisel gelişim veya biyografi kitaplarını sever. Ama önemli olan ne tür olursa olsun kitap okumak. Makale konumuz gereği en Romantik Kitaplar ile içeriğine dair bilgiler vereceğiz. İşte kitap severlerin okuması gereken en iyi Romantik Kitaplar;

1. Jane Austen – Aşk Ve Gurur

Aşk ve Gurur, tüm zamanların en romantik ve en duygusal kitaplarından biri olup dünya klasikleri arasında yerini hakkı ile almıştır. Aşk ve Gurur kitabı ikiyüz yıllık bir tarihe sahip olup, 1813 yılında ilk basımı yapılmıştır. Kitabımızın konusu ise gurur ve önyargının aşka olan etkileridir. Kitapta çok fazla karakter ve onların kendilerine has özellikleri ile bir bilgi yoğunluğu yaşandığı düşünülsede, yazarın sürükleyici konusu ve akıcı anlatımı sayesinde bu bilgi yoğunluğu yaşamıyorsunuz. Eğer en iyi romantik kitaplar dan birini okumak istiyorsanız Jane Austen’in Aşk ve Gurur kitabını okumadan geçmemelisiniz.

2. Canan Tan – Yüreğim Seni Çok Sevdi

İlk başta kitabın konusu klasik bir konu gibi görülsede Canan Tan’ın o eşsiz kalemi sayesinde hikayenin içerisinde kendinizi kaybolmaktan alıkoyamadığınız gibi kitabın nasıl bittiğini de anlayamıyorsunuz. Kitabımızın kahramanları Aslı ve Murat, birbirlerine deli gibi aşıklar, ancak ailelerinin birlikteliklerine karşı çıkmaları sonucunda Aslı ve Murat bambaşka hayatlara sürükleniyorlar. Aslı ve Murat sevmedikleri kişiler ile evleniyorlar. Fakat yıllar sonra başkaları ile evli ama birbirine bir zamanlar deli gibi aşık olan çift karşılaşıyorlar.

3. Judith McNaught – İçinde Aşk Saklı

New York Times’ın en çok satan yazarlar listesinde yer alan kitaplarıyla, okunurluğu kolay, akıcı ve insanı yormayan kitapları sayesinde eğer ki yazarın herhangi bir kitabını daha önce okumadıysanız, mutlaka en yakın zamanda yazarın bir kitabını edinerek okumalısınız. Tarihi bir aşk romanı olan İçinde Aşk Saklı, Whitney ile Clayton arasında geçen inişli çıkışlı aşk öyküsünü anlatıyor.

4. Gabriel Garcia Marquez – Kolera Günlerinde Aşk

Yirminci yüzyılın en iyi yazarlarından biri olan kolombiyalı yazar, kendine has üslubu ile uzun soluklu bir aşkın anlatıldığı bu kitabıyla okuyucunun duygu seline kapılmasını sağlıyor.

5. Böğürtlen Kışı

Ünlü Romantik ve Dram konulu Kitap yazarı Sarah Jio ‘nun 2013 yılında yayıma geçirdiği kitabı Böğürtlen Kışı, genç bir kadın olan Vera ‘nın Dram dolu hayatını ve yaşadıklarını, okuyucusuna sürükleyici bir üslup ile anlatıyor. Yayımlandığı yıldan bu yana en çok okunan kitaplar arasına girdi.

6. Sabahattin Ali – Kürk Mantolu Madonna

Kitap Sabahattin Ali’nin 1943 yılında yazmış olduğu en ünlü romanıdır. Kürk Mantolu Madonna, yaklaşık iki saat içerisinde okuyup bitirebileceğiniz, ancak okuyucusunu yıllar öncesine götürebilecek ve edebiyatı sevmenizi sağlayabilecek muazzam bir eserdir.

Tüm bu saydığımız çok değerli ve en iyi romantik kitaplar olma özelliğine sahip kitaplar ile birlikte Jojo Moyes’in Senden Önce Ben, Canan Tan’ın Piraye, Emily Bronte’nin Uğultu Tepeler, Halit Ziya Uşaklıgil’in Aşk-ı Memnu ve Fyodor Dostoyevski’nin Beyaz Geceler kitapları da mutlaka okunması gereken en iyi romantik kitaplar arasındadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.