En İyi Saç Boyası Markaları – Saç Bakımı

Renklendirme üzerine alanında uzmanlık yapmış, İstanbul’un en ünlü semtlerinden birinde Bayan Kuaförlüğü yapan ustamız ile En İyi Saç Boyası üzerine makale derledik. Bu makalemizde yanık, yıpranmış ve ya yıpranmaya meyilli olan, saçlarınızı daha canlı ve daha parlak göstermeye yardımcı olacak Boya Markalarını anlatıyor olacağız. Sormak istediğiniz soruları, yazının altından yorum atarak sorabilirsiniz. Keyifli okumalar…

1. Koleston Krem Saç Boyası

Genellikle kahve ve kızıl tonları çok tutulan Koleston Krem Saç Boyası, boyadan sonra paket içeriğindeki krem ile durulanmalı. İçeriğinde ki su koruma faktörü özelliği ile saçlarınız boyandıktan sonra renk kalıcılığı sağlar.

2. Palette Deluxe

Bir Schwarzkopf markası olan Palette Deluxe, evde saç boyamak için oldukça ideal bir markadır. Derinlemesine işleme yapan boya, saçlarınıza zarar vermeden yoğun renkler sunar. Kalıcılığı uzun, parlaklık veren ve kolaylıkla akmayan Deluxe serisi özellikle sarı ve kumral tonları oldukça profesyonel sonuçlar çıkartabiliyor. 

 

3. İgora Royal 

Bir başka Schwarzkopf markası olan İgora Royal, Mucize Ağaç Moringa Oleifera Proteinleri ile saçlarınıza canlılık ve güç verir. Bir yandan boya yaparken bir yandan da bakım yapmış olursunuz. Beyaz kapatmada oldukça iddialı olan marka, profesyonel kuaförlerin de tercihi. 

4. Koleston Perfect

Bir Wella markası olan Koleston Perfect, karşımıza Perfect ve Perfect İnosense serisi ile karşımıza çıkıyor. Saç boyasın da ilk kez 3D Teknolojisi ile çıkış yapan marka, saçlarınızı canlılık ve derinlik katıyor. Tutucu pigment sayesin de akıcılığı her zamankinden 3 kat daha geç akarak saç diplerine ferahlık katıyor. 

 

5. Essenstıy

Bir teknoloji harikası olan ve genellikle profesyonel kullanımlar için sunulan marka,  “100/100”  varan beyaz kapatma ve saçın yapısına göre 4 tona kadar açma özelliğini taşıyor. Amonyak içermeyen Essenstıy, doğal bileşenler içererek saçlarınıza zarar vermez.

6. Lilafix

Toplam 67 renk seçeneği barındıran Lilafix, uzun yıllardan beri Saç Boyası hizmetleri vermekte. Her ne kadar profesyonel kullanım için sunulsa da, ev hanımları da bu boya ile rahatlıkla saçlarını boyayabilir. Zeytinyağlı formülü ile saçlara yumuşaklık kazandırır ve  “100/100” beyaz kapatma garantisi verir. Lilafix saç boyası bir çok boya markasına göre fiyat olarak da oldukça uygundur.

7. EXCELLENCE 

Saçlarınızı bir yandan boyarken bir yandan da 3 aşamalı bakım sağlayan Excellence, Pro Keratin +  Seramid ve Ionene G, ile derinlemesine bakım ve parlaklık sağlar. Profesyonel kullanım için önerilir. Fakat elinizde bu boyadan var veya almak istiyorsanız yorum atarak kullanma talimatını verebiliriz.

8. İNOA

Kuaför piyasısında bile en çok kullanılan ürünlerden biri olan İnoa, Amonyak içermez. ODS 2 Teknolojisi ile saçlarınıza derinlik katar ve dipten uca tam bütün renk katmanı sağlayarak daha canlı renkler sonuç elde etmenizi sağlar.

9. Artego

Kullanırken biraz özenli ve dikkatli kullanılması gereken, doğru kullanımda ortaya harika renkler çıkarabileceğiniz bir diğer marka ise Artego. “100/100” Beyaz kapatma özelliği bulunan boyanın uzun süren kalıcılığı saçlarınıza canlılık katacak.

10. ORGANIC  SYSTEMS

Amonyak ve resorsinol içermeyen ”100/100” Organik olan marka, saçlara minimum zarar vererek yıpratmadan boya işlemi yapmanıza olanak sağlıyor. Özellikle hamile bayanlar ve 45 yaş üstü bayanlar için oldukça ideal olan özellikleri, renk kalitesini de tartışmasız öne koyuyor. İçeriğinde E ve C vitaminleri barındıran Organic Systems, bir çok Organik boyaya göre renk yelpazesini oldukça geniş tutuyor.

Bonus ; Radical Jeans Color

Mix tonlar dediğimiz ana renk grubunu içeren tonlar Jeans boyalardan daha mükemmel elde ediliyor. Açık sarı, Platin ve bu tonlara yakın açıklıktaki saçlarınıza uygulayarak istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz.


En İyi Saç Boyası Markaları – Saç Bakımı” için 2 yorum

 • 29 Mayıs 2018 tarihinde, saat 20:10
  Permalink

  Verdiğiniz bilgiler için teşekürederim.
  Benim saçım koyu kahve ama artık koyuluk istemiuorum. Nasıl yumuşatabilirim rengi yıpratmadan.ne tavsiye edersiniz

  Yanıtla
  • 7 Haziran 2018 tarihinde, saat 14:22
   Permalink

   Merve hanım merhaba;
   Saçlarınızın yapısına göre değişeceği gibi kullanacağınız markanında önemi çok yüksek. Saçlarınızda yıpranma varsa eğer konuyu güvendiğiniz bir kuaförden daha net bilgiler ile görüşebilirsiniz.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir