En İyi Süt Markaları

​Doğduğumuz andan itibaren hayatımızın bir parçası olan süt, insan hayatının her anında sağlığımız için gerekli hal almıştır. C vitamini ve demir dışında içerisinde sağlığımız için bir çok vitamin ve protein bulunduran süt, günümüzde süt firmalarının hileleri ile tüketiciyi zor duruma sokuyor. Analizleri yapılarak, 10 Süt markasını alanında uzman kişiler tarafından kontrol edilip, sizler için puan sistemi ile listeliyoruz. Sizde bu konu hakkında aklınıza takılan konuyu listenin altından yorumlayarak paylaşabilirsiniz.10. TEKSÜT  

1956 yılında Balıkesir, Gönen’de kurulan firma, ilk meyveli yoğurt, ambalajlı krema peynir akımını başlatan firmalardan biridir. İhracat bakımından oldukça başarılı olan firmanın süt kalitesini, yörenin ve köylülerin emeğine borçlu diyebiliriz. TEKSÜT, üretimini İSO9001 Kalite Yönetim Sistemi, FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, BRC Food ve Helal Gıda gibi yönetim sistemleri ve sertifikaları doğrultusunda gerçekleştiriyor. Enler 10 listemizin En İyi 10 süt markası içerisinde, 10. sırada yer alan  Teksüt, Süt markası güvenilir Süt markalarından biridir.

9. BAKRAÇ SÜT

Anadolu’nun çeşitli illerinde fail gösteren, Süt ve Süt ürünlerin de adını bir çok firma arasında duyuran Bakraç Süt, Amasya, Samsun, Çorum,Tokat ve Sivas illerinde kurulu süt üreticileri birlikleri,devlet üretim çiftlikleri, damızlık sığır yetiştiricileri birlikleri, kooperatifler ve özel çiftlikler aracılığı ile tedarik ettiği sütlerle bölge süt üreticisine, tüketiciye ve Türk ekonomisine ciddi anlamda destek sağlamıştır. Süt kalitesini bu noktaya taşırken ise bunu bir çok süt toplama merkezleri olan Anadolu illerinden faydalanmıştır. Enler 10 listemizin En İyi 10 süt markası içerisinde, 9. sırada yer alan Bakraç Süt, güvenilir Süt markalarından biridir.

8. DANONE SÜT  


Danone Süt, Süt ürünleri ve tatlıları ile ülkemiz genelinde en çok satış yapan markalardan biridir. Çiftçinin kalkınmasında büyük yardımı olan marka çiftçiden Süt toplayarak, aylık yaklaşık 18.500 test aşamasından sonra sofralara Süt ve süt ürünlerini ulaştırmak da. Tüm üreticilerine düzenli olarak sağım, hayvan besleme, hayvan sağlığı ve hijyen gereklilikleri alanında özel eğitimler vermektedir. Listemizin 8. sırasında yer alan Danone Süt, Türkiye’nin Sütü, Türkiye’nin Emeği sloganı ile içilebilir güvenli sütler arasında yer almaktadır.

7. SEK SÜT 

Süt sektöründe bir çok ilke imza atan Sek markası, ilk pastörize edilmiş sütü üretti. Çiftçilerden sütü toplayarak bir çok teste ve hijyen koşullarına​ tabi tutulduktan sonra marketlerdeki satış yerini alan marka, günlük taze süt akımının da öncü markasıdır. Günlük olarak çiftçiden topladığı sütü test ve hijyen aşamasından geçtikten sonra ambalajlanır ve taze olarak satışa hazır hale gelir. Listemizin 7. sırasında yer alan Sek Süt markası güvenilir süt markaları arasında yer almaktadır.

6. PINAR ORGANİK 

Holding Kelkit Organik Tarım ve Hayvancılık Çiftliği’yle işbirliği yaparak kelkit çiftliklerinde özel olarak üretilen organik sütleri ile bir ilke imza atmayı başardı. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın tasarısın da geçerli Organik Süt üretimi maddelerini ve kurallarını yerine getiren Pınar Organik,  “Organik UHT süt ve süt ürünleri üretebilir” sertifikası almaya hak kazanan ilk markadır.

5. PINAR DENGE KALSİYUM SÜT 

Pınar Süt ve Süt ürünleri markasının, tüketicisi için özel olarak geliştirdiği Pınar Denge ve Kalsiyum Süt, vücut direncini arttırır ve kalsiyum bakımından oldukça zengin vitaminleri ile tam bir enerji kaynağıdır. Denge Kalsiyum Süt, yarım yağlı olarak içerisinde,  A, D ve E vitaminleri ile zenginleştirilmiş ve içerisinde %42 daha fazla kalsiyum içermektedir. Süt denilince akla başta Kalsiyum gelmekte. Sizde içtiğimiz Süt de Kalsiyum’a daha çok önem veriyorsanız Pınar Denge Kalsiyum Sütü deneyebilirsiniz.

4. SÜTAŞ SÜT 

Çiftlikten Sofralara entegre iş modeli ile yönetilen Sütaş, İSO 500 Listesinde 51. Sırada yer alarak en çok tüketilen ve en çok beğenilen Süt markası olmayı başarmıştır. Sütaş Süt, UHT (Ultra High Temperature/Çok Yüksek Sıcaklık) yöntemi kullanılır.

UHT işleminde uygulanan sıcaklık ve süre sayesinde sütteki tüm mikroorganizmalar öldürülürken sütün besin değeri korunur

3. İÇİM SÜT 

İçim Süt ve Süt ürünleri markası ulusal ve uluslararası alanda en çok takdir kazanan Türk yapıtı firmalardan biridir. Uluslararası sahada “Üstün Lezzet Ödülü”ne layık görülen marka, tüketicisine kaliteli ve doğallığını bozmayan ürünlerini memnuniyet ile sunuyor. Süt hijyen kurallarına özen gösteren marka, mikrofiltrasyon teknolojisi ile zararlı bakteri ve mikroorganizmalardan arındırarak, el değmeden özel dolum ve özel kapak kapama tekniği ile Sütü tüketici ile buluşturuyor.

2. PINAR PROTEİN SÜT

Süt markalarının öncü isimlerinden biri olan PINAR, Protein Süt ile bu yılın en çok tüketilen ve beğenilen Süt markası olmayı başarmıştır. Normal ve zenginleştirilmemiş bir 100ml Sütün içerisinde 3.gr protein vardır. Pınar Protein Süt de ise Protein ile zenginleştirildikten sonra %70 daha fazla Protein içerir. Aynı zamanda Laktozsuz olan Pınar Protein Süt de, B1, B3, B6 ve B12 vitaminleri, L-karnitin ve koenzim Q10 ile zenginleştirilmiştir. B2 vitamini için ise süt zaten zengin bir kaynaktır. Listemizin 2.ci sırasında yer alan Pınar Protein Sütü güvenle tüketebilirsiniz.

1. TORKU SÜT

Milli gururumuz olan Torku, 900 Bin çiftçi ile üretim yaparak yine kendi fabrikalarımızda ürünleri değerlendirerek tüketici ile buluşturmakta. Torku Çiftçi Sütü ile çocuklar sağıldığı andaki lezzet ve nefasetiyle süt içmenin tadına varacak, anneler tatlılarını ve kahvelerini tatlandırmanın yanısıra evde yoğurt yapımında da gönül rahatlığıyla kullanabilecek. Torku markası insan sağlığına ve gıda doğallığına en çok önem veren markalar arasında 1.ci sırada yer almaktadır. Sizlerde Torku Süt, Süt ürünleri ve diğer ürünlerini tereddüt etmeden tüketebilirsiniz.

En İyi Süt Markaları” için 8 yorum

 • 23 Mart 2018 tarihinde, saat 20:35
  Permalink

  Gerçekten çok güzel ve açıklayıcı bir içerik olmuş, en güvenilir süt markalarını sıralamışsınız

  Yanıtla
  • 19 Nisan 2020 tarihinde, saat 11:41
   Permalink

   torku sütte su tadı var içimle kıyasladım hiç süt tadı yok

   Yanıtla
   • 19 Nisan 2020 tarihinde, saat 18:22
    Permalink

    Tüm listelerimiz her sene yeniden tekrarlanır, bu sene salgın nedeni ile listelerin yenilenmesi zaman alıyor. Bu sene bir çok liste yenilendi ama test yapmadığımız ürünler hakkında yorum yapmak istemiyoruz. Örneğin çay ve sucuk listesi neredeyse tamamen değişti, emin olun tüm ürünleri test ederek listeye alıyoruz.

    Yanıtla
 • 23 Mart 2018 tarihinde, saat 22:25
  Permalink

  Beklediğim gibi Torku zirveyi hak ediyor. Güzel yazı elinize saglık

  Yanıtla
 • 25 Mayıs 2018 tarihinde, saat 16:54
  Permalink

  faydalı bilgi. Şaşırtan sonuçlar da oldu ama Torkunun 1.numara olması beni memnun etti

  Yanıtla
 • 1 Şubat 2020 tarihinde, saat 14:32
  Permalink

  6.Sırada Pınar Organik yer almaktadır. Açıklamasında kelkit bölgesinden sağlanan organik sütlerle yapıldığı ifade edilmiş.
  Kelkit’te yer alan Doğan Holding’e ait olan Organik çiftlik 2017 yılında, kapandı ve besi çiftliğine döndü. 2019 yılında en iyi olarak yapılan haber kaynağı okuyucuyu yanlış yönlendirmektedir. Hiç mi araştırma yapmadan haber yapılıyor anlamadım doğrusu.
  Pınar Organik Aydın’ dan Organik Süt sağlamaktadır. 2017 yılında kapanan Organik Çiflikten değil.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir