En İyi Türk Dizileri

0

Kimimiz sinema filmi izlemeyi tercih eder, kimimiz yerli yapım dizileri izlemeyi, kimimiz ise yabancı dizileri izlemekten keyif alır. Yerli yapım diziler ülkemizde bir çok eleştiriye konu olsada, günümüzde çok iyi yapılmış ve en iyi Türk dizileri  ategorisinde yer almayı haketmiş ve ciddi oranlarda seyirci kitlesine sahip olan diziler de var. İşte en iyi Türk dizileri,

Leyla ile Mecnun

Başrollerini Ali Atay, Ezgi Asaroğlu ve Ahmet Mümtaz’ın paylaştığı Dizi, Türk Dizi tarihinin en çok izlenen ve beğenilen dizileri arasında 1.ci sırada yer almaktadır. IMDb tarafından da En İyi Türk Dizileri arasından​ 1.ci seçilen Dizi, Absürd Komedi ağırlık olarak dramatik sahneleri ile de izleyiciyi kendine bağımlı ediyor. 

Diriliş Ertuğrul

Başrollerini Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç ve Hülya Darcan gibi oyuncuların paylaştığı dizi halen yatında ve Çarşamba akşamları TRT’de ekrana gelmektedir. Dizimizin konusu ise, Balkanlar, Kafkasya, Mezopotamya, Karadeniz ve Akdeniz yeni sahibini ararken, dizimizin kahramanı Ertuğrul Bey de dörtyüz çadırlık obasına yeni bir yurt arıyordu. Ertuğrul Bey, Türkmen beyleri ile Moğolları yenip, Kayı boyuna da yeni bir yurt edindirmiş oldu. Böylelikle de Osmanlı Devleti’nin kuruluş sırlarını da kendi hikayesi içerisinde gizlemiş oldu.
Çukur

Başrollerini Aras Bulut İynemli, Dilan Çiçek Deniz, Erkan Kolçak Köstendil ve daha bir çok oyuncunun yer aldığı dizi, hala daha Pazartesi günleri Show Tv’de yayınlanmaktadır. Çukur dizisi Koçovalı ailesinin gözü kara, isyankar ve en küçük oğlu olan Yamaç ile dik kafalı, yaşam enerjisiyle izleyicisini hayran bırakan ve deli dolu Sena’nın olduğu ve yönetmenliğini ise Sinan Öztürk’ün üstlendiği dizi aksiyon sahneleri ve işlediği konular ile dikkatleri üzerine çekmektedir.
Kiralık Aşk

2015 yapımı olan ve şuan da yayında olmayan final yapmış olan dizide Elçin Sangu ve Barış Arduç başrolleri paylaşmıştır. Dizinin konusu ise, kendi halinde yaşamakta olan Defne, kendisine gelen altı aylık aşk oyunu teklifini kabuk eder ve bu teklife göre de ülkenin en başarılı iş adamlarından birş olan Ömer’i kendisine aşık etmek zorundadır. Ancak teklifi kabul eden Defne, kendini hiç beklemediği bir aşk üçgeninin içinde bulur ve işler aslında hiç de planladığı gibi gitmemektedir. Romantik ve komedi unsurlarını bir arada bulunduran dizi her ne kadar yayından kalkmış olsa da izlemek isteyenler için keyifli zamanlar vaad etmektedir.
Seksenler

2012 yapımı olan Seksenler, şuanda yayında değildir ve dizinin başrollerini Rasim Öztekin, Şoray Uzun ve Özlem Türkad gibi oyuncuların paylaştığı dizi, geçmişe özlem duyanlar için kaçırılmaması gereken bir dizidir. Çünkü dizide, sobada pişen kestanelere, vatkalı bluzlara, kumandasız, tek kanalın olduğu siyah beyaz televizyonlara, merdaneli çamaşır makinelerine, siyah önlüklere, kabarık saçlara, misket dolu torbalara, kolalı yakalara, anket defterlerine, komşuluğun kıymetinin bilindiği günlere ve sokakta özgürce oyanayan çocukların çocukluklarını doyasıya yaşadığı günlere yeniden tanıklık edebilsiniz. Dizi tam olarak bunu vaad ediyor ve seksenli yıllardan günümüze kadar yaşanan değişimleri eğlenceli bir konu ile izleyicisinin beğenisine sunuyor. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.