En İyi Yabancı Diziler

 En iyi yabancı dizileri sizler için liste haline getirdik. Tüm zamanların en iyileri olarak değil ama belli bir kitlenin İMDb üzerinden oy vererek en iyi seçtiği dizileri 10 dizi olarak özetledik. Keyifli okumalar dileriz.

1.Band of Brothers (9,5)

Stephen Ambrose tarafından yazılan tarih, savaş, dram konulu dizi Amerikan hava kuvvetlerine bağlı easy bölüğünün 2. Dünya savaşında başlayıp yakınlarının ve 2. Dünya savaşının bitimine kadar yaşanan tüm acıyı ve savaşı ekranlara getiriyor. Türkçe İsmi: Kardeşler Takımı

2. Game of Thrones (9,5)

Dünya televizyon tarihinin en çok izlenen ve en çok beğenilen dizisi olan Game of Thrones, konusu, kadrosu, müzikleri ve fragmanları ile izleyici kitlesini mest etmeyi başarıyor. Game of Thrones orta çağ da yaşanan gizemli ve aksiyon dolu savaşı  ekranlara getiriyor. George R. R. Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı  adlı kitaptan esinlenerek ortaya çıkan dizi bu yıl 7.sezonunu bitirerek 8.sezonun çalışmalarına başladı

3. Breaking Bad (9,5)

Lisede bir kimya öğretmeni olan Walter White hastalığından dolayı hastaneye gider ve ileri derecede akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Bundan sonra kalan hayatını ailesine maddi bir birikim yaparak geçinmek isteyen Walter White eski öğrencisi olan Jesse Pinkman ile uyuşturucu işine girer ve büyük vurgunlar yapmaya başlarlar.

4. Sherlock Holmes (9.2)

Eski Sherlock Holmes filminden esinlenerek başlatılan dizi bu defa londra sokaklarında devam etmektedir. Gizemli cinayet ve olayları süper zekası ve gözlemleri ile çözen Sherlock Holmes ilerleyen bölümlerde faili meçhul davalar üzerinde kendini bularak dedektiflik hayatını sürdürmek de.

6. Westworld (9,0)

Modern dünyanın zevkinden kaçıp tatil niyetine bir oyun parkına gelen aileler, buradaki vahşi batı aksiyonunu yaşamakta. Oyun parkında bulunan yapay zeka insanlar  bir süre sonra yaşanan tüm hikayenin farkına vararak oyun parkındaki insanlığa savaş açmaya başlar. 

7.Black Mirror (8,9)

Modern toplum ve ileri teknolojinin birleştiği dönemde insanlık farklı farklı olaylar yaşayarak izleyenlere örnekler halinde aşırı teknoloji ve ileri modern yaşamın zararlarını da ekranlara vurgulamakta.

8. Sense8

Bir netflix harikası daha karşımızda. Sense 8 konu itibarı ile muazzam bir giriş sağladı ve kitlesini yakaladı. 7 ayrı ülke de yaşayan insanların kinetik özellikleri sayesinde ruh buluşması sağlayıp kendilerini kinetik eylemlere karşıt bir grup insanlar tarafından korumasını konu alıyor. Ayrıca dizide Lgbt ‘ye de büyük destek verilmiş.

9. Fringe

J. J. Abrams, Alex Kurtzman ve Roberto Orci tarafından kurgulanan dizide FBİ ajanı olivia dunham gizemli cinayetleri çözmek için operasyonların başına getirilir ve ekip olarak yanına eski bilim adamı, araştırıcı ve felsefeci Walter Bishop ile oğlu Peter Bishop FBİ cinayetlerini çözmek için kollarını sıvar.

10. Narcos

Gerçek yaşanmış bir hikayaden yola çıkan kurguda Amerika ve Orta doğunun en büyük uyuşturucu kaçakcısı Pablo Escobar’ın hayatını diziye döküyor. 28 Ağustos 2015 yılında başlayan dizi 3.sezonu ile ara verdi yeni sezonı ise 2018 yaz aylarında gelmesi bekleniyor.

En İyi Yabancı Diziler” için bir yorum

  • 20 Kasım 2017 tarihinde, saat 11:20
    Permalink

    özellikle fringe ve game of harika diziler.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir