En İyi Zeytinyağı Markaları

0

Yemeklere, salatalara ve diğer birçok şeye eklenen ve eklendiği gibi lezzetini çok daha arttıran zeytinyağı, sağlık açısından da oldukça tercih edilen bir besindir. Sıklıkla kullanılmasına karşın, en kaliteli ve en iyi zeytinyağı markaları, kişiler için son derece önemli bir konu olmaktadır. Kullanıcıların yorumları ve içeriklerinin zenginliği açısından tercih edilen en iyi zeytinyağı markaları ise şu şekildedir;

 1. Kristal Natürel Sızma Zeytinyağı

  en iyi zeytinyağı markaları

  Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde üretilen ve azami asit oranının 0.8 olan zeytinyağı çeşitleri, hem soğuk hem de sıcak sıkım şeklinde satışa sunuluyor. Farklı litrelerde ve plastik, teneke ve cam gibi farklı materyal kutularda satışta olan Kristal natürel sızma zeytinyağı, birçok zincir marketlerde ve yerel marketlerde bulunuyor.

 2. Tariş Organik Sızma Zeytinyağı

  en iyi zeytinyağı markaları

   

  Çanakkale’nin Küçükkuyu bölgesinde yetiştirilen zeytinlerden elde edilen bu zeytinyağı, 0.3 ile 1 arasında bir asit oranına sahip. Organik natürel sızma, organik natürel birinci ve organik natürel ikinci olmak üzere 3 farklı kontuni sistemiyle üretimine devam ediliyor. Lezzetini, hafif yakıcılığından alan bu zeytinyağı daha çok soğuk sıkım olacak şekilde üretiliyor. Siyah şişe ve seramik şişelerde satışa sunulan Tariş organik sızma zeytinyağı, zincir marketlerde, Ta-Ze mağazalarında ve yerel marketlerde bulunuyor.

 3. En İyi Zeytinyağı Markaları: Komili Soğuk Sızma Zeytinyağı

  en iyi zeytinyağı markaları

   

  Zeytinyağı denildiğinde akla gelen ilk markalardan biri olan Komili, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde Unilever bünyesinde üretimine devam ediyor. Toplamda 8 alt markaya sahip olan Komili, dalından koparılan zeytinlerin bekletilmeden ezilmesi ve soğuk su kullanılarak ezilmesi ile birlikte asit oranı az olan bir zeytinyağı çeşididir. Tüm mağazalarda ve yerel marketlerde satışına devam edilmektedir.

 4. Laleli Organik Sızma Zeytinyağı

  en iyi zeytinyağı markaları

  0.65 gibi bir asit oranına sahip olan Laleli organik sızma zeytinyağı, 1998 yılından itibaren üretilmeye devam ediyor. Genizde bıraktığı hafif yakıcılığı, meyve aroması ve yağlı his bırakmaması gibi nedenlerden oldukça beğeniliyor. Pişirilmesi önerilmeyen bu zeytinyağı, daha çok pişmiş yemeklerin üzerine veya salatalarda oldukça tercih edilen bir zeytinyağı çeşididir.

 5. En İyi Zeytinyağı Markaları: Kırlangıç Natürel Sızma Zeytinyağı

  en iyi zeytinyağı markaları

   

  Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bulunan lezzetli zeytinlerden elde edilen Kırlangıç natürel sızma zeytinyağı, 0.8 gibi maksimum bir asit oranına sahiptir. Farklı ambalaj türlerine ve ebatlarına sahip olan bu zeytinyağı türü, tüm zincir mağazalarda ve yerel marketlerde yaygın bir şekilde bulunuyor. Bu zeytinyağının yalnızca pişmiş yemeklerde ve salatalarda soğuk bir şekilde tüketilmesi öneriliyor.

 6. Köyceğiz Yöresel Naturel Sızma

  1981 yılından beri faaliyet gösteren firma sloganı “ tamamen doğal “ olması nedeniyle günümüze kadar oldukça kaliteli ürünler üreterek gelmeyi başarmıştır.İlk yıllarından bal ve bal ürünleri ile pazarda yerini aldı. Fakat zeytinyağı pazarında ki organik marka eksikliğini görmesi nedeniyle Köyceğiz Yöresel Naturel Sızma markasını cıkararak zeytinyağı piyasına adım atmış oldu. Zeytinyağında iddali olduğu kadar da adından söz ettirmeyi hemen başardı.Bu başarısından dolayı bizlerde en iyi zeytinyağları arasında köyceğiz markasını ekledik.

 7. Riccolivo %100 Natürel Sızma Zeytinyağı

  Bu zeytin yağı Kaz Dağlarının o eşsiz ve dünyanın oksijen oranı en fazla olan yerlerinden soframıza gelmektedir.Özellikle denizlerden gelen yüksek iyod oranı sayesinde bu bölgenin toprakları çok verimlidir.Ayrıca bu bölgede yetişen zeytinlerden elde edilen zeytin yağlarının kaliteli olma nedenlerinin den biride  düşük asit seviyesidir. Bu topraklarda yetişen Riccolivo Zeytinlerinden el edilen Riccolivo zeytin yağları bu nedenle en iyi zeytin yağları listemize girmeye hak kazandı.

 8. Fenolive Ultra Yüksek Polifenollü Zeytinyağı

  Fetiye ve Muğla bölgesinin zeytinlerinden elde edilerek soğuk sıkım sayesinde hiç bir katkı maddesi olmadan şişelir. Tarihi 2015 yılına dayanmasına rağmen en iyi zeytin yağları arasına yerleşmeyi hemen başarmıştır.İçeriğindeki polifenol sayesinde metabilizmamızı zinde ve diri turar. Bu zeytinyağı sürekli olarak kullanıldığında bir çok hastalığa karşı bağışıklık kazanmamıza yardımcı olur. Bunlardan en önemlileri kalp damar hastalıkları ve sinir sistemi bozukluklarıdır.Ayrıca polifenölün kanser ve türüvlerinin gelişiminin durdurulmasında kullanıldığı kanıtlanmıştır. Bu nedenler dolayı Fenolive ultra yüksek polifenollü zeytinyağı en iyi zeytin yağları arasında hemen yerini alır.

 9. Oleamea Premium Everyday Soğuk Sıkım Organik Natürel Sızma Zeytinyağı

  Başlarda yabancı bir zeytin yağı markası gibi gözükse de , bu düşüncenizde yanılıyorsunuz. En iyi zeytin yağları listemizin tamamen Türk markalarından oluştuğunu sizlere hatırlatalım. Aydın yöresinin eşsiz zeytinlerin elde edilen saf zeytinyağıdır.Fiyat politikasını oldukça düşük tutan oleamea premium zeytin yağları aile bu nedenle Avrupa’nın bir çok ülkesine de zeytin yağı ihracatında bulunur.

 10. AVİLO Soğuk Sıkım Natürel Birinci Zeytinyağı

  İzmir Tire ve Bayındır bölgesinden elde edilen zeytinlerin soğuk sıkım yapılarak zeytin yağına dönüşmesi ile soframıza ulaşır.Tarihçesi 1928 yılına kadar dayansa datam olarak 1994 yılından sonra tamamen zeytin ve zeytinyağı üretimine odaklanmıştır.4000’ e yakın zeytin tedarikçisi ile sadece yurtiçi pazarında değil, Avrupa ve Orta Doğu pazarlarında da adından söz ettirmiştir. Avilo soğuk sıkım natürel birinci zeytin yağları has kokusu ve kendine has yumuşaklığı nedeniyle bizim de ilgimizi çekerek en iyi zeytin yağı listemize girmeye hak kazanmıştır. Ayrıca Avilo markası ile bir çok zeytin ürünü ve zeytin yağından elde edilen temizlik ürünlerinde raflarda yerlerini almıştır.

 11. Dunolia Organik Natürel Birinci Zeytinyağı

  Memecik bölgesinde faaliyet gösteren Dunolia üretim tesislerinde , soğuk sıkım ile organik zeytin yağları üretilir.Bu bölgede yetiştirilen zeytinler antioksidan özellik taşıması bakımından tüm dünyaca kabul görmüştür.Ayrıca polifenöl açısından oldukça üstün özelliklere sahip şifa kaynağıdır.Tamamen organik olarak hasat edilip, hiçbir kimyasal ilaç, gübre ve ya hormon gibi zararlı olabilecek herhangi bir katkı kullanılmadan yetiştirilir. En iyi zeytinyağı listemizin naturel özellikli bu zeytinyağı ; doğal ortamdan alınarak mekanik aletler yardımı ile 20  C’de sıkım yapılarak sofra lamıza gelir.

 12. Nily Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı

  En iyi zeytin yağı listemizde bir ilk. Yurdumuzun her kösesi cennet sözünden yola çıkarak Nily soğuk sıkım sızma zeytinyağı inceleme için bu sefer Ege Bölgesi sınırları dışına çıkıyoruz. 2007 yılında Hatay bölgesinde kuruldu. 100 bin dönüm üzerine tamamen zeytin ve ürünleri alanında faliyet gösteriyor.Zeytinler yeşilken toplanıp teknolojik makineler yardımıyla soğuk sıkım işlemi yapılmaktadır. Nely Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı markası kendisine o kadar çok güveniyor ki beğenmemeniz olasılığında koşulsuz para iadesi vaadinde bulunuyor.Bu bakımdan Nely Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı en iyi zeytinyağları listemizde bulunmayı hak ediyor.

 13. Yudum Egemden Yumuşak Lezzet Sızma Zeytinyağı

  En iyi zeytinyağları listemizde zaten sizlerin de çok iyi bildiği bir markada şimdi sıra. Yudum Egemden Yumuşak Lezzet Sızma Zeytinyağı geleneksel “Yudum “ markasının zeytinyağı piyasasına girmesi ile oluştu.Yudum markası zaten kendisini kanıtlamış durumda.Bilinirlik açısından oldukça popüler durumda olan bu zeytinyağı yurt içi pazarında oldukça yüksek satış rakamlarına sahip.Adından da anlaşıldığı gibi Ege Bölgesinin zeytinlerinden elde edilir. Özellikle Ayvalık topraklarında yetişen o eşsiz zeytinler Yudum Egemden Yumuşak Lezzet Sızma Zeytinyağının vazgeçilmez tadını oluşturuyor.Yaklaşık 30 yıllık zeytincilik tecrübesi ile zeytinyağı sektörünün de vazgeçilmez markaları arasında yerini alır.

 14. Altın Hasat Sızma Zeytin Yağı

  Ülker markasının zeytinyağı üretimine başlama kararı ile Altın Hasat Sızma Zeytin Yağı markası da doğmuş oldu. En iyi zeytinyağı iddiası ile adından söz ettirmeyi başardı.Kuruluş tarihi 2005 yılına dayanır. Ayvalık bölgesi zeytinlerinden imal edilir. Bu bölge birçok zeytinyağı markasına ev sahipliğinde bulunur. Ülker gibi köklü bir firmanın üretmiş olduğu zeytinyağı da gönül rahatlığı ile tüketilebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.