En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Portre modu ve Hdr gibi çoklu objektifler ve özellikler ile fotoğraflarınızı kusursuz çekebelirsiniz. Ama iş sadece fotoğraf çekmek ile kalmayabilir. Bu aşamada sizlere yardımcı olacak en iyi İos ve Android fotoğraf düzenleme uygulamalarını listeliyoruz. Buradaki uygulamalardan mevcut resimlerinizide rahatlıkla düzenleyebilirsiniz.

1.  Retrica

Sosyal anlamda da uygulama içerisinde İnstagram benzeri bir platform yaratan bu uygulama, birçok kolaj ve görüntü efekti desteği ile geliyor. Kamera uygulamalarının yayılmaya başladığı dönemde adından çokca söz ettirip popülerliğini o dönemde duyaran Retrica, günümüzde birçok güncelleme ile çok güzel yerlere gelmiş durumda. Öncelikle uygulama sayesinde kısa videolar yakalayabilir, Gif videolar oluşturabilir, resim kırpma, resim düzenleme, efekt verme ve kolaj gibi birçok özelliği rahatlıkla kullanabilirsiniz.

2. iPhone için En İyi: Halide


Halide

Halide, standart iPhone Kamera uygulamasının yerine kolayca alabilir bir diğer indirilebilir çoklu işlem sağlayan uygulamadır. Halide, RAW, JPEG ve HEIC görüntü formatlarını destekliyor ve galeri, başka bir uygulamayı kullanarak alınanlar da dahil olmak üzere cihazınızdaki tüm görüntüleri göstererek destekliyor.

Halide’nin Derinlik adı verilen portre modu, tutarlı bir şekilde daha doğal görünümlü bokeh efektleri üretiyor ve saç çizgileri ve kenarları boyunca daha az bozulma üretme eğiliminde. Halide doğal olarak Portre Işığı efektlerini desteklemez, ancak iOS’un Fotoğraflar uygulamasını kullanarak resmi düzenleyerek Portre Işığı ekleyebilirsiniz. Ayrıca Halide , Siri ses komutunu kullanarak resim çekmenize veya uygulamayı Derinlik modunda başlatmanıza olanak tanıyan kısa yollar desteği ekledi . Böylelikle Halide ile çekim yapmak için çok fazla zaman harcamazsınız.

3. Google Snapseed


Google Snapseed

Google’dan ücretsiz bir fotoğraf düzenleme uygulaması olan Snapseed, normal bir masaüstü uygulamasından beklediğiniz bir dizi özellik sunar. İyileştirme, fırça, tahıl efektleri ve daha fazlası gibi araçlarla fotoğraflarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için gerçekten mükemmel bir özellik sunar.

Bir görüntüyü açtıktan sonra, uygulama birkaç dokunuşla uygulayabileceğiniz bir dizi görünüm (önceden tanımlanmış filtreler ve ayarlar) sunar, ancak daha fazla özellik bekliyorsanız, film taneleri, vinyet gibi, bunları da manuel olarak uygulama içerisinden ekleyebilirsiniz.

Snapseed’in diğer görüntü düzenleme uygulamalarından gerçekten farklı olduğu yeri ise, Portre ve Head Pose modlarıdır. Portre, gözleri vurgulamak ve cildi yumuşatmak için seçenekler sağlarken, Head Pose, bir fotoğraktaki yüzün dört noktalı bir eksende kaydırmanıza, fotoğraf boyutunu ayarlama ve gülümsemeleri abartma seçeneğine olanak tanır.

Snapseed’in Geri Al ve Yinele modları, tamamen taahhütte bulunmadan değişiklik yapmayı kolaylaştırır ve tam düzenleme geçmişini açarak, fotoğrafın yenilerini bırakırken nasıl göründüğünü görmek için önceki efektleri kaldırabilir veya yeniden uygulayabilirsiniz.

4. Unfold


Unfold

Unfold, Instagram, Snapchat ve daha fazlası için iyi görünümlü hikayeler oluşturmanıza yardımcı olacak mükemmel bir araçtır . Fotoğraflarınızı sergileyebileceğiniz hikayeler oluşturmak için bir dizi şablon sunar.

Uygulama size ücretsiz bir şablon koleksiyonu sağlar, böylece premium bir koleksiyon satın almadan çalışmaya başlamanızı kolaylaştırır. Ek olarak, çeşitli şablonlar bir Story’ye birden fazla fotoğraf ve video eklemenizi sağlayarak Instagram ve Snapchat’ta bulunan stok oluşturma, hazır oluşturma araçlarından daha ileri gitmenize olanak tanır.

Bununla birlikte, Unfold’daki çoğu şablon ücretsiz değildir, bu nedenle gerçekten kalitenin üst notalarını da denemek istiyorsanız, kendinize yeni koleksiyonlar satın alabilirsiniz. Unfold ayrıca, kullanımı kolay ve çeşitli yazı tipleri ve renkler sunan  bazı metin araçları da sunar.

5. 1998 Cam – Vintage Camera

Uygulamanın dağıtım platformlarında da gözünüze çarpacak olan beğeni yorumları 1998’in mükemmel bir çekim aracı ve düzenleme aracı olduğunu gözler önüne seriyor. Son zamanlarda birçok indirme alıp popüleritesini arttıran uygulamanın başlıca özellikleri ise;

60+ renk filtresi: eski, retro, siyah beyaz, sinema, portre, ruh hali, manzara, rastgele hafif sızıntı filtreleri, anında önizleme;

– 3D efekti

– Tarih damgası

– Film tozu

– Portre ve manzara

– Otomatik zamanlayıcı

6. Pic collage


Pic collage

Aynı zamanda arka plan rengiyle oynarayarak istediğiniz değişiklikleri rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra  gizlenen başka düzenleme araçlarından da uygulama içerisinde bulmanız kolay olacaktır: Görüntü ayarlamalar, etiketler, metin, giriş animasyonları, serbest formlu karalamalar ve etkileyici bir şekilde, ızagaranıza üç video da ekleyebilirsiniz; hareket etmeyen görüntüler artık sizin ve arkadaşlarınız için kesilmez.

Pic Collage, en sevdiğiniz fotoğraflardan kolajlar oluşturmanıza yardımcı olur.Fotoğraflarınızı, serbest biçimli düzenler veya ızgaralar oluşturabilirsiniz. Ücretsiz olarak, sınırlamalar vardır – zorlu bir filigran ve çıkartmalara ve arka planlara sınırlı erişim.

7. EyeEm


EyeEm

Fotoğrafçılar için olan bu sosyal ağa benzer şekilde tasarlanan bu uygulama çok fonksiyonlu düzenleme araçları içeriyor. EyeEm başlangıçta benzer fikirlere sahip bir topluluk oluşturmaya odaklanmış gibi görünüyor,  ancak yaratıcı çabalarınızdan para kazanmanıza yardım etmenin cazibesini de ekliyor.

Uygulamayı indirip kaydolun ve dahili kamerayı kullanarak fotoğraf çekebilir veya mevcut olanları yükleyebilirsiniz. EyeEm yerleşik düzenleme işlevselliği içerir: bir sürü filtre özellikleri, ayar araçları, kırpma ve arka plan düzenlemeleri.

Belirttiğimiz gibi, uygulama kullanıcı ile büyük beraberlik içerisinde, fotoğraflarınızı satma potansiyelini arttırarak uygulama içerisinde vitrin yerleşimi yapıyor. Ayrıntılı bilgiyi EyeEm kurumsal sitesinden öğrenebilirsiniz. Son olarak, bir resim sattığınızda, EyeEm geliri sizin için 50 / 50’ye böler; bu arada, belirli temaları çekmeye teşvik eden ve en iyi girişlere ödüller veren “misyonlar” a da bakabilirsiniz.

8. İnstagram


İnstagram

Instagram, sosyal ağ alanında dev bir platform ve uygulamanın merkezinde yer alan araçlar ise bu deni büyük bir uygulamanın mükemmel araçları haline gelmiş. Yüklediğiniz her şey binlerce kişiyle kolayca paylaşılabilir ve çalışmalarını sevdiğiniz diğer fotoğrafçıların paylaşımına rahatlıkla erişebilirsiniz. Hem bireyler hem de şirketler için Instagram, Facebook ve Twitter önemli bir sosyal ağ platformu.

Çekim ve düzenlemeye gelince, uygulama zaman zaman tutarlı olmamakla birlikte birçok seçenek sunar. Dahili kamerayı kullanarak canlı efektleri kaplayabilir, etiketlere ve metinlere dönüştürebilir ve karalama yapabilirsiniz. Çekimini yapacağınız fotoğrafın düzenlemesini, istemiyorsanız, mevcut bir fotoğrafı yükleyebilir ve Instagram’ın yerleşik düzenleme araçlarıyla çalışabilirsiniz.

Bunlar arasında bir dizi popüler filtre, ayarlamalar ve akıllı skeç ve kaydırma efektleri bulunur. Düzenlemeler siz uygulamadayken tahribatsızdır, ancak işiniz bittiğinde sonsuza dek taahhütte bulunulur. Son dönemlerde kullanıcılar 2.ci parti bir yazılım indirmek yerine resim düzenleme ve efekt verme gibi önemli araçları da İnstagram üzerinden yapmakta.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir