Gelmiş Geçmiş En İyi Bilim Kurgu Dizileri

Teknolojiye olan ilgimizin çok eski tarihlerden beri var olması, bilim kurgu dizilerinin de sayı bakımından artışına neden oldu. Gelecek teknolojiyi konu olan bilim kurgu filmleri ve dizileri, seyirciler tarafından son derece yoğun bir ilgi görüyor. İzleyicilerinden tam not alan gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu dizileri listesi ise aşağıdaki gibidir.

Fringe

Bilim kurgu dizileri denildiğinde akıllara gelen ilk isim hiç şüphesiz ki Fringe serisidir. Seyircilerine yalnızca bilim kurgu değil aynı zamanda dram ve gerilim de sunan bu ikonik dizi, birbirleri ile bağlantılı olan gizemli olayların çözülmesini konu alıyor. Çok yüksek bir IMDB puanına sahip olan Fringe, uzun yıllar önce bitmesine rağmen günümüzde hala en çok izlenen dizi olmaya devam ediyor.

Black Mirror

2011 yılında yayın hayatına başlayan Black Mirror, günümüzde en çok izlenen en iyi bilim kurgu dizileri arasında yerini aldı. Teknoloji çağında olmamız rağmen her bir bölümü ile akıllara gelmeyecek teknolojileri işlemesi ile izleyicilerinden tam not almayı başardı.

Humans

Geçtiğimiz yıllarda seyircileri ile buluşan Humans, insanların hayatını kolaylaştıracak olan sentetiklerin nasıl insanlığın arasına kaçacağını konu alan başarılı bir bilim kurgu dizisidir.

Stranger Things

Çocukların başrol olmasına alışkın olmadığımız dizilere rağmen, Stranger Things bir grup küçük çocuğun bir kasabadan kaybolmasını konu alıyor. Bu kayboluşun ardından ortaya çıkan tüm olayların işlendiği bu bilim kurgu dizisi, oldukça yüksek bir IMDB puanına da sahip.

Orphan Black

Klonlanma konusu, yüzyıllardır herkesin en büyük merak konularından biridir. Orphan Black de, bazı bilimsel deneyler ve çalışmalar doğrultusunda klonlanmış olan insanların hayatlarını ele alan bilim kurgu dizisidir. Toplamda 5 sezon boyunca yayına devam eden Orphan Black, yüksek bir IMDB puanına da sahiptir.

Sense8

8 farklı kişinin 8 farklı noktada yaşadığı olayların, aslında birbirileri ile bağlantılı olduğunu anlatan Sense8 izleyicileri tarafından tam not almayı başarmıştır.

Westworld

Yapay zekâ ve insanların dini inancı üzerindeki etkileşimi konu alan Westworld, gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu dizileri arasında yerini almayı başardı. İnsanların eğlenmesi için inşa edilmiş olan Westworld isimli parkta, çığırından çıkan işler sonucunda insanların hayatta kalması üzerine verdiği savaşı konu alıyor.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir