Sosyal Medya Fotoğraf Boyutları 2019

Neredeyse her ay güncelleme gelen sosyal medyaların fotoğraf boyutları da bu güncellemelerde değişiklik gösterebiliyor. Malum sene 2019 olunca bu güncellemelerde yeni profil fotoğraf boyutu, sosyal medya görsel boyutları, instagram fotoğraf boyutu kaç piksel sorusu, twitter kapak fotoğrafı boyutu ,facebook kapak fotoğrafı boyutu, instagram video boyutu (mb), instagram profil fotoğraf boyutu, instagram paylaşım fotoğraf boyutu,  twitter kapak fotoğrafı boyutu gibi sorularınızı bu makale içerisinde rahatlıkla bulabilirsiniz. Takıldığınız veya sorun yaşadığınız noktada yorum kısmından kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz.

Keyifli okumalar…

Okuyacağınız metinler içerisinde gruplandırılmış halde sosyal medya isimlerinden aradığınız metini bulabilirsiniz. 2019 Sosyal Medya Fotoğraf Boyutları içerisindeki Sosyal Medyalar şunlardır;

FACEBOOK

Facebook

Facebook güncellemelerin sonunda 2019 facebook paylaşım ve profil fotoğrafı boyutları;

Kapak fotoğrafı, diğer adıyla Zaman Tüneli fotoğrafının tavsiye edilen boyutu 851×315 pikseldir. Facebook içerisinde paylaşacağınız görselin boyutu ise en az 399×150 olmalıdır.

Facebook profil resmi boyutu ise en az ; 180×180 olmalıdır. Kayıt ettiğiniz fotoğraf ise 160×160 piksel olarak sayfada görülecektir.

İNSTAGRAM

İnstagram

Dönem dönem gelen güncellemeler sonunda İnstagram’da profil fotoğraf boyutlarını ve paylaşım görsellerinin boyutlarını değiştirmekte. En uygun fotoğraf boyutları ise şöyledir;

ideal boyutlar : 800×800, 600×600, 1080×565, 1080×1350

En ideal boyut ise : 320 – 1080 pikseldir. Bu boyutlar ise paylaşım boyutlarıdır.

İnstagram Profil Fotoğrafı Boyutu ise ;  110×110 piksel boyutunda olmalıdır.

TWİTTER

Twittter

Twitter profil ve paylaşım fotoğraf boyutları ise uzun yıllardır sabit bir şekilde devam etmektedir. Bu boyutlar ise şöyledir ;

Twitter paylaşım görsel boyutları en ideal; 1500 x 500 piksel değerinde olmalıdır. Bunun yanı sıra Akıştaki Fotoğraflar; minimum piksel değeri ; 440 x 220, Maksimum değeri ; 1024 x 512 piksel değerinde olmalıdır. Bu boyutlar dışında büyük veya küçük resimler yüklerseniz Twitter ortalama boyutuna kırpma aracı ile müdahale etmektedir.  

LİNKEDİN

Linkedin

Linkedin profil resmi aslında diğer sosyal medya sitelerine göre biraz daha önemlidir, çünkü biraz daha kimlik niteliği taşımaktadır. Linkedin arka plan önerilen fotoğraf boyutu ; 1584 x 396 piksel boyutunda olmalıdır. Yüklenecek her fotoğrafın dosya niteliği PNG, JPEG veya GIF olmalıdır.

Linkedin Profil Resim Boyutu ise ; 400 x 400 piksel ve maksimum 7680 x 4320 arasında olmalıdır. Daha fazla bilgi almak için Buradan Linkedin boyut bilgileri sayfasına ulaşabilirsiniz.

GOOGLE

Google

Google’ın aldığı yeni karar ile 2 Nisan 2019’da kapanacak olan Google+, yerini Google’ın diğer servislerine bırakıyor. Gmail, drive vb. Diğer servislerin ise fotoğrafı kullanacağınız sadece profil resmi alanı kalıyor.

Google’ın tüm servislerinde fotoğraf boyutu ise ; 24 inç x 16 piksel boyutunda ki fotoğrafları kabul ediyor. Daha yüksek ve geniş fotoğraflarınızı ise sistem otamatik olarak kırpma aracını dahil ederek görselin ideal boyuta gelmesini sağlıyor.

BADOO

Badoo

Dünyadaki en büyük sosyal keşif ağı ünvanını elinde bulunduran Badoo arkadaşlık sitesi, gün geçtikçe üye sayısını arttırmakta. Badoo arkadaşlık sitesi platformuna yüklenecek olan resmin minimum boyutu ; 200×200 şeklinde olmalıdır. Ayrıca Badoo, JPG, PNG, AVI ve MPEG resim dosyalarını kabul ediyor sadece.

FOURSQUARE

FOURSQUARE

Swarm BY Foursquare son güncellemeden sonraki güncel profil resim fotoğraf boyutu; 86×86 piksel boyutunda olmalıdır

Foursquare paylaşım görseli ise ; 590×786 piksel boyutunda olmalıdır.

TUMBLR

tumblr

Tumblr gerekli üyelik şartlarını kabul ettikten sonra, yapmanız gereken şey profil resminizi ayarlamak olacaktır. Tumblr JPG, PNG, GIF ve BMP formatlar halinde Tumblr profil fotoğraf boyutu; 128×128 piksel şeklinde olmalıdır.

Tumblr genel fotoğraf paylaşım boyutu ise ; maksimum seviyesinde 1280×1920 piksel boyutunda girilir. Ama Tumblr genel gösterim boyutlarında 500×750 piksel boyutlarında görülecektir.

YOUTUBE

Örnek Youtube Kapak Fotoğrafı Tasarımı.

Son dönemlerde yerli platformların kullanımı artınca sisteme dahil olmak isteyen kullanıcılar Youtube üzerinden video yayınlayarak güzel bir gelir ve tanıtım elde etmekteler. Kanal sahipleri için ise en önemli noktalardan biri olan Youtube Fotoğraf Boyutu;

2560 x 1440 piksel boyutunda olmaktadır. Youtube otamatik olarak mobilden, pc’den ve televizyonlardan otomatik olarak dengeli olarak görselinizi ayarlayacaktır.

Youtube Video Boyutu;  

Youtube video yüklerken ise sistem otomatik olarak video boyutunu kendisi oluşturacaktır. Bu boyut ise; 1280×760 pikseldir.

Sosyal Medya Fotoğraf Boyutları 2019” için bir yorum

  • 10 Mart 2019 tarihinde, saat 19:49
    Permalink

    İnstagram boyutları işimi gördü. (wp)

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir