En İyi Ücretsiz Mp3 Dönüştürme Araçları

Mp3, senelerdir hayatımızda olan ve birçok anımızda ihtiyaç duyduğumuz bir dosya uzantısı. Geçmişten günümüze bu uzantıyı insanlar gerek cep telefonları gibi aletleri için gerekse arabalarında bulunan teyp gibi cihazları için kullandılar. Kısacası yıllar öncesinde hayatımıza giren uzantının karşımıza çıkamayacağı bir yer neredeyse yok diyebiliriz. Ancak bu uzantı ile ilgili önemli bir problem mevcut, dönüştürme.

Günümüzde YouTube platformu üzerinden yayınlanan müzik kliplerini birçok kullanıcı bu uzantıya dönüştürerek telefonlarına vs. aktarmak isteyebiliyor. Tabi bu durum sadece müzik klibi ve YouTube ile de sınırlı kalmayabiliyor. Sonuç olarak kullanıcılar bu problemle karşılaştıklarında hangi programı kullanacaklarını bilemiyorlar. Hatta program ararken belki de yanlış indirmeler yapıp bilgisayarlarına zarar veriyorlar. Bizde bu durumun biraz olsun önüne geçebilmek için kullanabileceğiniz bazı dönüştürme programlarını listeliyoruz.

Basit ve Ücretsiz Mp3 Dönüştürücü Programlar

Mp3 indir, yükle gibi seçenekleri farklı format dolayısıyla yapamıyorsanız üzülmenize gerek yok. Listemizde ki programlar, dosyanızı basitçe dönüştürmenizi ve rahatlıkla kullanabilmenizi sağlayacak. Lafı daha fazla uzatmadan listemize birlikte göz gezdirelim.

mp3 1

ClipGrab

Sizin için basitlik arayüz veya kullanımdan oluşabilir. İşte şimdi öyle bir program düşünün ki bunların hepsi içerisinde mevcut ve ücretsiz. ClipGrab, karşıdan baktığınızda oldukça sade ve anlaşılır bir program olarak gözüküyor. Ancak programın basitliği sadece arayüz tasarımında kalmıyor. Bu uygulama da dönüştürme işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Programın adres satırına YouTube video linkini yapıştırarak birçok formatta indirme yapabiliyorsunuz. Eğer fazla karışık programları sevmiyorsanız sizler için ClipGrab programını öneriyoruz.

Free Studio

mp3 2

Ücretsiz mp3 dönüştürücü program olan Free Studio ile yapabileceğiniz birçok şey var. Çünkü bu program sadece bir uzantıyı dönüştürmenize değil, birçok uzantıyı dönüştürmenize olanak tanıyor. Üstelik Free Studio birçok uzantıyı dönüştürebilmesine rağmen oldukça basit ve anlaşılır bir arayüze sahip. Kısacası birçok formatı basit ve ücretsiz şekilde tek bir programla dönüştürmek istiyorsanız Free Studio programını tercih edebilirsiniz.

Freemake Audio Converter

mp3 3

Free Audio Converter, Free Studio gibi birçok uzantıyı dönüştürmenize olanak tanıyan bir program. Program içerisinde M4A, WMA, WAV ve OGG gibi birçok uzantı seçeneği mevcut. Yine aynı şekilde en iyi ücretsiz mp3 dönüştürme programı, oldukça kolay ve anlaşılır bir arayüze sahip. Tüm bunların yanı sıra Free Audio Converter içerisinde Video’dan ses ayıklama gibi önemli özelliklerde mevcut.  Son olarak programda iPhone, iPad ve iPod kullanıcıları için de bazı pratik özelliklerin sunulduğunu belirtelim.

Bonus: YouTube Music

mp3 4

Ücretsiz uygulamalardan elimizden geldiğince bahsettik. Ancak bu sefer bahsedeceğimiz servis bir dönüştürme programı değil. Bu servis sayesinde birçok müziği istediğiniz zaman kolayca dönüştürmeye gerek kalmadan dinleyebilirsiniz. Üstelik YouTube Music ücretsiz olarak da kullanılabiliyor. Bu servisi önermemizin sebebi YouTube’un resmi bir ürünü olması. İnternetten mp3 indir, dönüştür gibi işlemler için indirdiğiniz programlar veya herhangi bir program sizi virüslerle baş başa bırakabilir.

Hatta geçmişte birçok mobil uygulama, kullanıcıların gizli verilerini çaldığı gerekçesiyle dahi suçlanmıştı. Kısacası internette kullandığınız resmi olmayan yani ne olduğu belli olmayan programlar bilgisayarınız ve kişisel bilgileriniz için risk oluşturabilirler.

Ancak YouTube Premium gibi resmi uygulamalar kullandığınızda özellikle virüs tehlikeleriyle karşı karşıya kalmazsınız.  YouTube Premium, 1 ay deneme süresinin ardından aylık 13,99 TL ücretle kullanabileceğiniz yararlı bir servis. Eğer reklamlardan rahatsız olmuyorsanız servisi ücretsiz de kullanabilirsiniz.

Bu servis sayesinde çevrimiçi olarak müzik dinleyebilir veya müzikleri indirdikten sonra çevrimdışı olarak da dinleyebilirsiniz. Tabi çevrimdışı dinleme gibi özellikler için ücretli üyeliğe geçmeniz gerekiyor. İçerisinde çok fazla müzik barındıran servis, sizin için daha pratik ve güvenli olacaktır. Bu yüzden mp3, mp4 veya farklı herhangi bir uzantı için program aramak yerine YouTube Music servisine yönelmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir