En iyi Ücretsiz Windows 10 Uygulamaları

Ücretsiz, bu sihirli bir kelime. En azından PC yazılımı söz konusu olduğunda. Bu yazımızda En iyi Ücretsiz Windows 10 Uygulamaları nı sıraladık.

Şimdi, birkaç farklı ücretsiz yazılım kategorisinin bulunduğunun farkındayız. Açık kaynak kodlu topluluktan gelen yazılımlar var.  Açık kaynaklı yazılımın kendine göre avantajları vardır. Bazen ticari geliştiricilerin yararlanamayacağı bir yer için tasarlanır ve onların kullanamadığı şeyleri kullanır. Ayrıca, listedeki yazılımların ücretsiz kalacağını da garanti ediyoruz.

Bu programların çoğu kişisel kullanım için ücretsiz olarak kullanılabilir. Ancak iş yerinde bu yazılımları kullanmak isterseniz lisans almanız gerekebilir.

En iyi Ücretsiz Windows 10 Uygulamaları

1. Polarr

Polarr, geçtiğimiz birkaç yıl boyunca bizi sarstı, ancak mobil cihazdan PC uygulamasına geçiş yaptığından, ücretli veya ücretsiz en havalı ve en yetenekli fotoğraf düzenleme araçlarından biri olduğu kanıtlandı.

2. Cakewalk

Aslen 1987’de başlatılan ve 1991’de Windows’a gelen bir DOS düzenleyicisi, Cakewalk kısa süre önce şirket sahibini değiştirdi. Bu yeni sahipler uygulamanın ücretsiz verilmesine karar verdiler.

Profesyonel seviyede kayıt yapabildiğiniz program, ses ile ilgili her türlü değiştirme ve oynama olanağına sahip. Biraz karışık gözüksede programı öğrendikten sonra her türlü ses editinizi bu program ile yapabilirsiniz.

3. Audacity

Audacity bizi neredeyse sinirlendiriyor. Bu kategoride farklı bir şey önermek için kesinlikle çaresiziz, ancak ses kesmek veya ince ayar yapmak için buna mum tutabilecek başka bir şey yok. Herkesin her zaman kurması gereken bir araçtır.

4. Shotcut

Shotcut, video düzenleme dünyasında kendi nişini oyuyor ve hala büyük çocukları yakalarken, aynı zamanda tamamen ücretsiz, sürpriz yok, kısıtlama yok.

Microsoft Mağazası’na bakarsanız, programın para karşılığı satıldığını göreceksiniz. Bundan uzak durun.

5. Notepad++

Notepad ++ uygulamasında çok sayıda bağlamsal biçimlendirme var (daha çok kodlama için kullanılan bir program), ancak Microsoft’un Not Defteri’ne en basit ve yetenekli bir alternatiftir. Ve bu iyi bir şey.

6. LibreOffice

LibreOffice, Microsoft Office’e eşdeğer ücretsiz bir alternatif. Office programlarıyla aynı dosya biçimleriyle uyumludur. Tam bir veritabanına ve formül editörüne sahiptir.

7. TestDisk

Bilgisayarınızın harddiski sizi yüzüstü bıraktı mı? Yanlışlıkla dosyaları mı sildiniz? TestDisk, ham verileri, disklere göre taramak için tüm olağan koruma ve dosya sistemlerini kontrol eder. Dosyalarınızı kurtarmanız için size son bir şans verir.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir